Гризман вдъхнови Атлетико за втора победа в група "А" (видео)

Атлетико Мадрид постигна втора победа в група "А" на Шампионската лига. Тази вечер испанците надиграха с 3:1 състава на Брюж на своя "Уанда Метрополитано". Домакините стояха по-добре на терена, но успехът им не дойде никак лесно, а героят отново бе звездата на тима Антоан Гризман. Той откри резултата в 28-ата минута, но гостите изравниха в 39-ата с попадение на Грьоневелд. Французинът отново изведе тима си напред в 67-ата минута, а накрая изработи и третото попадение за "Дюшекчиите" в 4-ата минута на добавеното време, което бе на сметката на Коке.

Брюж пръв стигна до голово положение в мача, като 16-ата минута Грьоневелд пробва удар, който премина покрай вратата.

Атлетико имаше инициативата и повече владееше топката. В 20-ата минута Гризман отбеляза попадение, което не бе признато заради засада. Две минути по-късно Саул Нигес пробва удар от воле, но не успя да намери очертанията на вратата. В 28-ата минута домакините все пак откриха резултата. При едно разиграване след корнер топката бе пратена към Гризман в наказателното поле, който от малък ъгъл стреля и успя да изненада вратаря за да отбележи за 1:0.

Почти от нищото обаче Брюж съумя да се върне в мача. В 39-ата минута Грьоневелд получи на ъгъла на наказателното поле и със страхотен диагонален удар прати кълбото неспасяемо в мрежата за 1:1.

През второто полувреме домакините излязоха силно мотивирани и натиснаха още от началните минути. В 49-ата Саул стреля неточно с глава след центриране на Тома Льомар. След това и Диего Коща пропусна нелоша възможност.

В 61-ата минута Коке напредна и успя да прокара кълбото до Гризман, който обаче очи в очи с вратаря не успя да го преодолее, като пропусна прекрасен шанс за гол.

Все пак той се реваншира в 67-ата минута. Тогава Гризу изведе Диего Коща в пеналта, той финтира бранител и върна за франзуцина, който без забавяне насочи кълбото в мрежата за 2:1.

След това Атлетико заигра по-прибрано и действаше на контраатака. При една такава Гризман стреля мощно извън наказателното поле и само стабилната намеса на вратаря попречи да се стигне до трети гол.

В 76-ата минута обаче Брюж можеше отново да изравни, като при центриране от корнер Денсвил стреля много опасно с глава, но над напречната греда.

В 83-ата минута Анхел Корея бе изведен зад защитата и опита технично да прехвърли стража на съперника, който обаче не допусна това да се случи и успя да избие кълбото в корнер. Минута по-късно аржентинецът имаше още един шанс, но този път стреля над вратата.

В 4-ата минута на добавеното време домакините подпечатаха успеха си с трето попадение. Гризман напредна на скорост до аутлинията и върна назад, там защитник не се намеси добре и подари топката на Коке, за когото не бе трудно да вкара за крайното 3:1.

Така Атлетико има 6 точки след изиграването на първите си два мача в група "А" и е с равен актив с Борусия (Дортмунд), но заема 2-ата позиция заради по-лоша голова разлика. Брюж пък е на 3-ото място без спечелена точка.