Първа победа за Гинган

Отборът на Гинган записа първа победа в Лига 1, след като стигна до успех с 1:0 при визитата си на Анже. Единственото попадение бе дело на Никола Бенезет в 45-ата минута. Така бретанците постепенно навлизат във форма, след като стартираха с шест поредни загуби. Те вече имат четири точки в актива си, но все още са на дъното на класирането. Анже от своя страна е на 11-а позиция с десет точки.

Каен спечели със същия резултат при домакинството си на Амиен. Автор на попадението бе дело на Казимир Нинга от дузпа в 40-ата минута. В средата на втората част гостите останаха с човек по-малко, тъй като Еди Гнаоре получи втори жълт картон. Нормандците вече имат десет точки и са на десета позиция. Амиен пък е 16-и със седем.

Страсбург разби с 3:0 Дижон след голове на Нуно да Коста, Лебо Мотиба и Жонас Мартен. Елзасците са седми с 11 точки, а Дижон с десет е на 12-а позиция. Реймс и Бордо пък не си вкараха гол и завършиха 0:0.