Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Лил се справи и със Сент Етиен

С два гола на Джонатан Бамба и гол и асистенция на Никола Пепе Лил се наложи с 3:1 над Сент Етиен и затвърди втората си позиция в класирането. "Песовете" изостават на пет точки от безгрешния Пари Сен Жермен.

Бамба, който вкара два пъти и във вратата на Олимпик (Марсилия) миналата седмица, вече има седем попадения, след като откри резултата в 17-ата минута, а в 46-ата отново даде преднина на домакините за 2:1. Първото попадение беше наистина впечатляващо. Реми навлезе от ляво и подаде на Бамба, който овладя топката, финтира един защитник и с мощен удар наказа вратаря на гостите Стефан Руфие. В 26-ата минута съдията отсъди дузпа, след като Фоде Бало Туре събори нахлулия на скорост Уаби Хазри. От 11-те метра Реми Кабея не сбърка и изравни за 1:1.

Минута след началото на второто полувреме Никола Пепе изработи второто попадение. Той взе топката на центъра, преодоля около 20 метра и подаде на Бамба, който отново със същия финт елиминира един бранител и изстреля топката до гредата по диагонал за 2:1. За третото попадение двамата си размениха ролите и Бамба от лявото крило нахлу и върна топката на Пепе, който я търколи от 7-8 метра под вратаря Руфие.