Виляреал нанесе тежка първа загуба на Атлетик Билбао (видео)

Виляреал нанесе първата загуба на Атлетик Билбао от началото на сезона. Тази вечер "Жълтата подводница" стигна до успеха с 3:0 в сблъсъка между двата тима от междинния 6-и кръг на "Сан Мамес". Точни за успеха на гостите бяха Пабло Форналс в 65-ата, Рамиро Фунес Мори в 80-ата минута и Карл-Токо Екамби в 89-ата минута.

През първата част и двата тима имаха своите възможности. Рамиро Фунес Мори на два пъти обстрелва опасно вратата на домакините първо от далечна дистанция, а след това с глава, но без успех. Раул Гарсия пък бе най-близо до гола за баските с далечен изстрел, профучал до гредата.

Междувременно в 20-ата минута имаше и една спорна ситуация, като защитник на Виляреал игра с ръка в наказателното поле, но дузпа не бе отсъдена.

Втората част започна с две добри възможности за домакините. В 55-ата минута Юри Берчиче отправи опасен удар и Серхио Асенхо с блестяща намеса опази вратата си. В 61-ата и Иняки Уилямс стреля от границата на пеналта над вратата.

Виляреал обаче пръв успя да да открие резултата с изключително красив гол. В 65-ата минута Пабло Форналс овладя топката в центъра на терена и изненадващо реши да стреля, като ударът му прехвърли вратаря и се оказа във вратата за 0:1.

В 80-ата минута гостите вкараха и втори гол. При центриране от корнер Рамиро Фунес Мори с глава бе точен за 0:2.

Крайното 0:3 пък оформи Карл-Токо Екамби в 89-ата минута. Тогава той напредна на скорост, пребори прекия си пазач, излъга вратаря и отблизо оформи класическата победа на своя тим.

Така Виляреал събра 8 точки и излезе на 7-ата позиция в класирането. Атлетик пък е на 13-ото място с 6 точки.