Русия стигна до F6 в Торино след разгром над Финландия (видео + снимки)

Победителите в Лигата на нациите от 2018 година от Русия успяха да се класират за финалната шестица на Мондиал 2018 в Торино. Момчетата на селекционера Сергей Шляпников отнесоха Финландия с 3:0 (25:17, 25:19, 25:22) в последния си мач от Група Е на втората фаза на Световното първенство, игран тази вечер пред около 10 000 зрители в зала "Медиоланум Форум ди Асаджо" в Милано.

Така "Сборная" завърши с 6 победи, 2 загуби и 18 точки, с което се класира за финалите в Торино като един от вторите отбори с най-добри показатели и на практика изпари и теоретичните шансове на България да продължи в следващия етап на Мондиал 2018. Финландия пък остана на последното място в групата с 2 победи, 6 загуби и 6 точки. По-късно тази вечер е последната среща в Група Е между домакините от Италия и Холандия, която ще бъде единствено за престиж и чест, тъй като "адзурите" са сигурни победители.

Руснаците нямаха особени проблеми срещу "Суоми", с изключение на последния трети гейм, който бе най-равностоен.

Най-полезен за руския тим бе влезлият като резерва още в първия гейм Виктор Полетаев със страхотните 18 точки (1 блок, 3 аса и 88% ефективност в атака) за победата. За Финландия Самули Кайсласало се отчете с 12 точки.

РУСИЯ - ФИНЛАНДИЯ 3:0 (25:17, 25:19, 25:22)