Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Хеттрик на Никола Пепе върна Лил на победния път

Отборът на Лил се върна на победния път в Лига 1. Тази вечер възпитаниците на Кристоф Галтие се наложиха с 3:2 като гост на Амиен. Героят в мача бе Никола Пепе (45, 56 и 76 мин), който вкара хеттрик за гостите (45, 56 и 76). В края обаче Лил доста потрепери, като домакините върнаха две попадения чрез Рафал Куржава (79) и Саман Годос (93), а освен това пропуснаха и дузпа.

Лил откри резултата в 45-ата минута, когато получи дузпа. Принс Гоуано изрита Пепе в пеналта и съдията посочи бялата точка, а потърпевшият Пепе не сгреши при изпълнението на наказателния удар.

В 56-ата минута гостите за втори път получиха дузпа в своя полза, след като този път Бакайе Дибаси изблъска в гръб Пепе, който отново бе точен от 11-те метра.

В 76-ата минута Пепе оформи своя хеттрик. Той побучи чудесен извеждащ пас на скорост и хладнокръвно реализира за 0:3.

След това обаче гостите се отпуснаха и в 79-ата минута Гансо намери Куржава на стрелкова позиция в пеналта и той не сгреши за 1:3.

В 85-ата минута Амиен можеше да върне още едно попадение, но Муса Конате не успя да се разпише от дузпа, като ударът му бе спасен от вратаря. Това все пак се случи в добавеното време, като Саман Годос оформи крайното 2:3 с прекрасно изпълнение от фаул.

Така Лил си тръгна с трите точки и вече има 10, като заема 2-ото място в класирането. Амиен остава 17-и с 4 точки.