Унгария наказа Гърция за първа победа в Лигата на нациите (видео)

Отборът на Унгария постигна първата си победа в Лигата на нациите, след като надигра с 2:1 Гърция в домакинството си от Лига "С", група 2. В същото време маджарите нанесоха първо поражение на елините, като вече и двата тима имат по 3 точки в актива си.

Домакините поведоха в резултата в 15-ата минута. Тогава след три поредни подавания с глава топката бе насочена към Адам Салай, който с красив удар от воле я прати във вратата.

Гърция обаче реагира бързо и изравни в 18-ата минута. Тогава след центриране от фаул Костас Манолас се извиси и с глава вкара за 1:1.

В 42-ата минута обаче Унгария си върна преднината. Ковач се подигра с двама защитници в пеналта и върна към нахлуващия Клайнхайзер, който с мощен удар не остави шансове на вратаря за 2:1.