Казахстан на Мъри Стоилов се издъни срещу Андора

Воденият от родния специалист Станимир Стоилов национален отбор на Казахстан продължава с трагичното си представяне в турнира Лига на нациите на УЕФА. След домакинската загуба с 0:2 срещу Грузия в първия двубой от Лига D, група 1, тази вечер подопечните на Мъри допуснаха равенство 1:1 като гост на Андора.

Мъри извърши две смени в сравнение с първия мач, като в центъра на отбраната пусна Юрий Логвиненко на мястото на Сергей Малог, а в дясната зона на полузащитата се появи Еркубалан Тунгимбашев вместо Георгий Жуков. След безрезултатни първи 45 минути, гостите от Казахстан натиснаха здраво съперника през втората част и стигнаха до гол в 68-ата минута, когато Логвиненко се разписа с глава.

Домакините се опитаха да обърнат развоя на мача, но гостите не успя да се възползват от освободените зони. Мужиков си изкара втори жълт картон и остави тима на Мъри с човек по-малко. В крайна сметка домакините изравниха четири минути преди края, когато Жорди Алаес изравни след грешка в отбраната на Казахстан.