Този път Турция празнува след късен обрат (видео)

След като преди три дни Турция допусна загуба с 1:2 при домакинството си на Русия в група 2 от дивизия “Б” на Лигата на нациите, този път южните ни съседи празнуваха с победата след фамозни последни минути при гостуването си на Швеция, завършило 3:2 в тяхна полза.

Домакините имаха повече удари в мача, но гостите бяха тези, които владееха топката в по-голямата част от времето. “Тре кронур” се виждаше като победител до 88-ата минута, когато водеше с 2:1 след голове на Исак Телин (34’) и Виктор Клаесон (49’) в своя полза и попадение на Хакан Чалханоглу в 51-ата в тяхната врата.

В последните минути на двубоя обаче дойде моментът на турците, които блеснаха със своята воля за победа. Първо Емре Акбаба изравни резултата в 88-ата минута, а в добавеното време отново той вкара за крайното 2:3, като така донесе ценни три точки за своя отбор.

След този мач Русия остава на първо място в групата с 3 точки от един мач. Турция има същия актив, но от две срещи. Последна е Швеция без точки след един изигран двубой.