Люксембург с впечатляваща победа в Лигата на нациите

Националният отбор на Люксембург записа впечатляваща победа в първия си мач от Лига "D", група 2 на Лигата на нациите. Възпитаниците на Люк Холц надиграха с гръмкото 4:0 състава на Молдова на стадион "Жози Бартел".

Малге даде преднина на домакините в 34-ата минута, а Тил удвои в 60-ата. Синани направи резултата класически в 75-ата минута, а крайното 4:0 оформи Мартинс Перейра в 83-ата минута.

Това е пореден успех за люксембургския футбол, след като преди дни Дюделанж влезе в групите на Лига Европа.

С тази победа Люксембург записа първи три точки в актива си и дели първото място в групата с Беларус, като бившата съветска република води само по-голова размика.