Ранен гол донесе успеха на Финландия

Финландия започна успешно участието си в Лигата на Нациите. В мач от група 2 на дивизия “C” тимът от Северна Европа спечели с 1:0 срещу Унгария в Тампере. Единственото попадение в срещата бе дело на Теему Пуки в седмата минута.

Финландците имаха предимство в началото и пропуснаха да увеличат преднината си малко след гола. Домакините имаха добра възможност за попадение и в началото на второто полувреме, но Соири пропусна. Пуки удари гредата в 79-ата минута. Унгарците рядко стигаха до вратата на съперника и Финландия запази аванси си, постигайки заслужена победа.

Финландия - Унгария 1:0