Белгия изнесе футболна лекция на Шотландия

Националният отбор на Белгия показа страхотна форма в приятелския мач срещу Шотландия. Двата тима се изправиха един срещу друг на "Хемпдън Парк" в Глазгоу, а гостите се наложиха с 4:0.

Головото шоу започна Ромелу Лукаку в 28-ата минута, но попадението бе изработено от Муса Дембеле. Той се възползва от грешка при изнасянато на топката и отне пред наказателното поле, след което подаде на Торген Азар, а той изведе Лукаку сам на празна врата и за него не бе проблем да вкара отблизо за 0:1.

В 46-ата минута "Червените дяволи" организираха нова красива атака, Еден Азар получи  в наказателното поле и стреля от труден ъгъл, но ударът му бе много силен и се озова в мрежата за 0:2.

В 51-ата минута Еден Азар изведе Миши Батшуай в пеналта, а той от движение прокара кълбото под плонжа на вратаря за 0:3.

В 60-ата минута отново Батшуай бе автор и на четвъртото попадение, което отново дойде след груба грешка на шотландците. Защитниците в синьо отново сбъркаха при изнасянето на топката Юри Тилеманс отне и прати топката право в Батшуай, който с мощен шут я заби във вратата за крайното 0:4.