Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг (VII)

Седмият кръг на Първа лига бе пестелив откъм голове - само осем попадения паднаха в мачовете от родния шампионат. Все пак уикендът донесе радост за някои от тимовете. Лидерът Левски стигна до успех с 1:0 над коравия тим на Берое и запазва първото място. Шампионът Лудогорец показа, че постепенно навлиза в ритъм и победи с 3:1 Дунав.

В Пловдив Ботев и ЦСКА-София изиграха здрав мач, но не си отбелязаха гол и срещата завърши 0:0. Със същия резултат се разделиха и Верея - Славия и Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив). Черно море пък стигна до минимален успех над Витоша (Бистрица).

Мартин Полачек (Левски)
Вратарят на “сините” постепенно показва, че започва да се адаптира към ситуацията на “Герена”. В мача с Берое словакът бе стабилен под рамката на вратата си и направи някои важни спасявания. Най-силната му изява бе към края на мача, когато спаси акробатично отличен удар на Рубен Бригидо, който летеше към горния му ляв ъгъл. (1)

84 Левски - Берое

Ангел Лясков (ЦСКА-София)

Младият бранител е на път да грабне с пълни шепи шанса си да бъде титуляр за “червените”. След контузията на Жеферсон младокът трябваше по спешност да се интегрира в състава, но 20-годишният бранител е на път да се справи успешно. В мача срещу Ботев Лясков се хвърли без страх в битката на “Коматево” и влезе в цели 27 единоборства, като спечели по-голямата част от тях. (1)

Кристиан Димитров (Ботев Пловдив)

Младият защитник на Ботев (Пловдив) показва израстването си с всеки изминал мач и това си пролича в двубоя на “канарчетата” с вицешампиона ЦСКА-София. 21-годишният Димитров бе с основна заслуга за доброто представяне на пловдивчани в защита, като дори предотврати сигурен гол във вратата на Даниел Кайзер в 80-ата минута, когато спря останалия сам срещу вратаря Жоржиньо със страхотен шпагат. (1)

85 Ботев (Пловдив) - ЦСКА - София

Мирослав Енчев (Черно море)

Бранителят на моряците показа за пореден път, че е поливалентен елемент в зашитата на варненци. В мача срещу Витоша Енчев бе много стабилен на позицията на десния бек, но помагаше много и на централната двойка Илиас Хасани - Пламен Димов. Освен всичко друго бившият играч на Верея на практика отбеляза победния гол в мача, след като негов удар бе засечен във вратата си от Наско Милев. Почти сигурно обаче и без намесата на играча на Витоша, топката щеше да влезе във вратата. (1)

Иван Бандаловски (Берое)

Бранителят изживява втора младост в Берое и в последните мачове и напомня за най-добрите си дни. След като в предния кръг напълно обезличи голмайстора на Първа лига - Петър Атанасов от Ботев (Враца), сега спечели и битката с фланговите футболисти на Левски. Въпреки че неговият тим загуби на “Герена”, Бандата бе на ниво, като дори спаси тима си от втори гол, изчиствайки от голлинията една топка в края на мача. (1)

Антони Белмонт (Левски)

Халфът на “сините” донесе важния успех над Берое с 1:0. Французинът вкара първия си гол в професионалната кариера, но той бе с висока стойност. Освен това полузащитникът се справи добре в борбата със силната халфова линия на заралии, съставена от трима национали - Мартин Райнов, Александър Цветков и Борислав Цонев. (1)

Ивайло Михайлов (Ботев Враца)

Полузащитникът на тима от Варца е една от приятните изненади в тима на Сашо Анеглов. Халфът е много силен в средната линия на тима от началото на сезона и срещу Локомотив (Пловдив) направи пореден добър мач, като не спести сили срещу играчите на “смърфовете”. (2)

Вандерсон (Лудогорец)

Бразилският полузащитник на Лудогорец бе с основен принос за победата на “орлите” срещу Дунав с 3:1. Вандерсон се отчете с две асистенции към Клаудиу Кешерю. Красиво бе подаването на бразилеца към румънския голаджия в 53-ата минута, а пасът на Вандерсон задължи съотборника му да отбележи. Освен двете си голови подавания, бразилецът бе близо и до това да отбележи, но добри намеси на стража попречиха това да се случи. (2)

Румен Руменов (Етър)

Атакуващият халф на тима от Велико Търново отбеляза попадение при успеха с 2:0 при визитата на Септември и се отчете с много активна игра в полето на съперника. Руменов постоянно нахлуваше в половината на домакините и записа цели седем дрибъла сред защитата на тима от София. (1)

97 Септември - Етър (Велико Търново)

Джоди Лукоки (Лудогорец)

Силен мач срещу Дунав изигра и Джоди Лукоки, който в този мач отбеляза и едно от попаденията във вратата на Филип Димитров. Освен че вкара гол, конгоанецът направи и множество пробива по дясното крило. Лукоки се разписа във вратата на Филип Димитров след добро двойно подаване с Клаудиу Кешерю. (1)

Клаудиу Кешерю (Лудогорец)

Румънският голмайстор на Лудогорец се отчете с две попадения във вратата на Дунав за победата на “орлите” срещу Дунав с 3:1. Нападателя показа хищническия си инстинкт към гола, а през голяма част от двубоя Кешерю тормозеше защитата на гостите и дори можеше да оформи своя хеттрик. Освен двата си гола Кешерю добави и асистенция към сметката си, подавайки към Джоди Лукоки в 26-ата минута. (1)