Лошата серия на Уфа продължи и в Грозни

Отборът на Уфа записа четвърта поредна загуба на сметката си. Това се случи в гостуването на Ахмат от 6-ия кръг. Срещата приключи при резултат 2:1 за домакините, които пък така успяха да излязат от опасната зона, където се намираха преди това.

Ахмат нанесе два бързи удара на съперника в началото на второто полувреме чрез Магомед Митришев. Първо в 57-ата минута той получи прехвърлящ пас зад защитата, напредна и хладнокръвно реализира за 1:0. Само две минути по-късно след центриране от корнер отново Митришев се извиси и с глава порази вратата за 2:0.

Уфа успя да върне един гол в 82-ата минута, когато след корнер Джемал Табидзе стреля с глава, топката се насочи към вратата, а Каталин Карп отблизо я засече за 2:1.

Така Ахмат събра актив от 7 точки и се изкачи до 10-ото място. Уфа пък остава на 14-ото място с едва 4 точки.