Тулуза закотви Гинган на дъното

Отборът на Гинган записа четвърта поредна загуба в шампионата на Лига 1 и остава единственият отбор без точки във френския шампионат. Бретанците бяха победени от Тулуза с 1:2 у дома. Гостите започнаха много силно и поведоха с 2:0 съвсем в началото на срещата. Макс Градел откри във втората минута, а Ибрахим Сангаре удвои в 12-ата.

В средата на първата част обаче “виолетовите” останаха с човек по-малко, тъй като Жан-Клер Тодибо бе изгонен за два жълти картона. В края на първата част Маркюс Тюрам намали, но през втората част гостите удържаха аванса си и Гинган не успя да стигне дори и до точката.

В класирането Гинган е на последно място с нула точки. Тулуза от своя страна е на противоположното настроение - трето място с девет точки.