100 години ски спорт в България

Бордо преодоля Гент, Олимпиакос си свърши работата в Англия

Отборът на Бордо се класира за груповата фаза на Лига Европа след победа с 2:0 над Гент в плейофите на турнира. Преди седмица двата тима завършиха наравно 0:0 и така днешният успех беше напълно достатъчен за французите, за да продължат напред. Головете за победителите отбелязаха Франсоа Камано в 10-ата и Джими Бриан в 64-ата минута от дузпа.
Олимпиакос също ще играе в групите на турнира, след като успя да задържи преднината си от два гола срещу Бърнли в първия мач помежду им преди седмица, завършил 3:1. Тази вечер двата тима направиха реми 1:1, а головете паднаха в последните минути на двубоя. Даниел Поденсе даде преднина на гостите от Гърция в 83-ата минута, а Матей Видра изравни за англичаните три по-късно.