Историческо: Люксембург с представител в групите на Лига Европа (видео)

Дюделанж пренаписа футболната история на Люксембург. Смятаната за футболно джудже държава има своя първи представител в груповата фаза на европейски клубен турнир в лицето на шампиона на страната. След като в първата среща преди седмица Дюделанж победи като домакин румънския първенец ЧФР Клуж с 2:0, тази вечер скромният отбор постигна нова впечатляваща победа срещу същия съперник с 3:2 като гост в плейофите на Лига Европа. Така отборът си осигури първо участие в групите на турнира.

Въпреки домакинския натиск на Клуж, първото полувреме завърши при нулево равенство. Малко след почивката обаче гостите поведоха с два гола на Данел Синани в 51-ата и 54-ата минута. В 78-ата Давид Турпел направи резултата класически. Едва тогава румънците се съживиха и върнаха две попадения чрез Роберт Ндип Тамбе в 85-ата и Билел Омрани в 88-ата минута. За повече обаче домакините нямаха сили и така отпаднаха от турнира след две загуби от Дюделанж, който преди това отстрани полския Легия Варшава. Любопитното е, че в състава на люксембургския шампион има българин - Едисон Йорданов, който в днешния мач влезе като резерва в 79-ата минута.