Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Славчев и Карабах са в групите на Лига Европа (видео)

Българският национал Симеон Славчев игра цял мач за Карабах при победата с 3:0 над Шериф (Тираспол), класирала тима му за груповата фаза на Лига Европа. Шампионът на Азербайджан загуби първия мач с 0:1, но днес не остави никакво съмнение в по-високата си класа и вече чака утрешния жребий.

Славчев, който беше избран за играч на кръга в местното първенство, отново направи силен двубой. Неговият отбор поведе още в 9-ата минута, когато Максим Медведев със силен удар от границата на наказателното поле завари неподготвен стража на гостите Сергей Пасченко. Малко преди почивката Карабах удвои аванса си. Този път точен беше Доналд Герие с глава след центриране от корнер.

В 55-ата минута хърватинът Филип Озобич сложи точка на спора с бомбен изстрел от далечна дистанция. Гостите от Молдова се изнервиха и започнаха да действат доста грубо, което им донесе 6 жълти картона.

През миналия сезон Карабах постигна исторически успех, като се класира за групите на Шампионската лига, а сега ще участва и в тези на Лига Европа.

КАРАБАХ - ШЕРИФ 3:0