Резултати от реваншите в третия квалификационен кръг на ШЛ

Тази вечер се изиграха реваншите от 3-ия квалификационен кръг на Шампионската лига. Ивелин Попов и Спартак (Москва) бяха елиминирани от гръцкия ПАОК (общ резултат 2:3) след 0:0 в руската столица, като българинът остана през всичките 90 минути на скамейката на резервите на Спартак. От надпреварата отпадна и Карабах, чиито цветове защитава Симеон Славчев. Българският халф игра 77 минути при равенството 1:1 на тима си с домакина БАТЕ Борисов. Тимът от Беларус обаче бе спечелил с 1:0 като гост и продължава в плейофите за влизане в групите.
Бенфика елиминира Фенербахче с общ резултат 2:1, а вечерта за гръцкия клубен футбол наистина бе силна, след като АЕК Атина изхвърли от Шампионската лига шотландския гранд Селтик - 2:1 в реванша и общ резултат 3:2. Динамо (Киев) елиминира Славия (Прага) в друг сблъсък от турнира, а напред продължават още холандският гранд Аякс, "палачът" на Лудогорец - МОЛ Види, Динамо (Загреб) и Ред Бул Залцбург. Цървена звезда пък прекърши след продължения Спартак Търнава. Реваншът завърши 1:1, какъвто бе и резултатът в Белград, но в продълженията сръбският гранд успя да отбележи гол, който се оказа решаващ.
ШЛ, 3-и квал. кръг, реванши:
Динамо Киев (Украйна) - Славия Прага (Чехия) 2:0 (общ резултат 3:1)
1:0 Вербич (11)
2:0 Бесьедин (74)
БАТЕ Борисов (Беларус) - Карабах (Азербайджан) 1:1 (общ резултат 2:1)
1:0 Иванич (20)
1:1 Мичел (54)
Спартак Москва (Русия) - ПАОК Солун (Гърция) 0:0 (общ резултат 2:3)
Фенербахче (Турция) - Бенфика (Португалия) 1:1 (общ резултат 1:2)
0:1 Фернандеш (26)
1:1 Потук (45+1)
АЕК Атина (Гърция) - Селтик (Шотландия) 2:1 (общ резултат 3:2)
1:0 Гало (6)
2:0 Ливая (50)
2:1 Синклер (78)
Динамо Загреб (Хърватия) - Астана (Казахстан) 1:0 (общ резултат 3:0)
1:0 Гавранович (74)
МОЛ Види (Унгария) - Малмьо (Швеция) 0:0 (общ резултат 1:1, напред продължава МОЛ Види заради правилото за повече голове на чужд терен)
Шкендия (Македония) - Ред Бул Залцбург (Австрия) 0:1 (общ резултат 0:4)
0:1 Андре Рамальо (90+2)
Спартак Търнава (Словакия) - Цървена звезда (Сърбия) 1:2 след продължения (общ резултат 3:2)