Ботев (Враца) взе първи три точки в елита срещу Септември (Сф) (снимки+видео)

Отборът на Ботев (Враца) спечели първи три точки в Първа лига след победа с 2:1 в гостуването си на Септември (София). Гостите от Враца поведоха в резултата с нелеп автогол на Георги Стоичков в 5-ата минута. Бранителят насочи топката с глава неспасяемо в собствената си врата, опитвайки се да изчисти в ъглов удар. В 75-ата минута Петър Атанасов удвои след добре проведена акция на врачани по десни фланг. Попадението за Септември реализира Борис Галчев в добавеното време след точно изпълнение на дузпа.
Срещата започна с доста нелеп гол на Георги Стоичков, който позволи на Ботев (Враца) да излезе напред в резултата. Бранителят на Септември действа неразчетено в опит да изчисти центрирана топка от десния фланг, но вместо в корнер, Стоичков насочи топката в горния десен ъгъл на вратата зад Валентин Галев. В 16-ата минута Спас Георгиев изпусна добра възможност да удвои преднината на тима си, стреляйки в аут след добро центриране на Йордан Апостолов. Пет минути по-късно отново Спас Георгиев бе близо до гола, след като навлезе остро в наказателното поле на домакините и отправи мощен удар по посока вратата на Галев. Изстрелът на нападателя обаче се спря от външната страна на страничния ляв стълб.
В 23-ата минута Септември погледна по-смело в атака и с първия си удар с глава Мирослав Будинов нацели напречния стълб на вратата зад Красимир Костов. Нападателят се възползва от добро центриране отляво на Здравко Димитров, но липса на късмет го раздели от това да отбележи. Последваха минути, в които действията се развиваха главно в средата на терена, а сериозни положения и пред двете врати липсваха. Така двата тима се оттеглиха на почивка при минимален аванс за Ботев (Враца) от един гол.
През второто полувреме се забеляза леко оживление в редиците на Септември. Футболистите на Николай Митов изнесоха играта в по-предни позиции в търсене на изравнително попадение. Удар на Крис Гади в 56-ата минута намери десния страничен стълб на вратата зад Красимир Костов и раздели французина от ново попадение през настоящата кампания. В 70-ата минута Андреас Васев навлезе остро към средата на терена и отправи удар по земя, който бе спасен лесно от Галев.
Минута по-късно Крис Гади получи добра топка в наказателното поле и опита да намери горния десен ъгъл на вратата зад Костов, но ударът му прелетя високо над напречната греда. В 75-ата минута Ботев (Враца) нанесе нов удар по Септември. Петър Атанасов завърши по блестящ начин скоростна атака на врачани по дясното крило, удвоявайки преднината на своя тим. До гола се стигна след триходова акция между Андреас Васев, Ивайло Михайлов и Емил Стоев, която свари защитата на Септември неподготвена.
Стоев пусна остро центриране по земя към връхлитащия Петър Атанасов, който насочи топката неспасяемо във вратата на Галев. В първата минута от добавеното време Никола Попов отсъди дузпа за нарушение на стража Красимир Костов срещу Александру Бенга. Зад топката застана капитанът Борис Галчев, който реализира хладнокръвно. Футболистите на Николай Митов нямаха достатъчно време да потърсят изравнителен гол и така Ботев (Враца) се поздрави с ценен успех и първи три точки в Първа лига през настоящата кампания.

Септември (Сф) - Ботев (Вр) 1:2
0:1 Стоичков (5 аг)
0:2 Атанасов (75)
1:2 Галчев (90 д)