Аякс изпусна Стандард в Лиеж

Холандският гранд Аякс пропусна да си тръгне с победа при гостуването на Стандард в Лиеж в първия двубой от третия предварителен кръг в Шампионската лига. Двубоят на стадион “Морис Дюфран - Склесен” завърши 2:2, като домакините изоставаха с 0:2 до 67-ата минута. Гостите поведоха комфортно в резултата с попадения на Клаас-Ян Хунтелаар в 19-ата и Душан Тадич в 34-ата минута.
След почивката домакините се активизираха и в 67-ата минута халфът Мехди Карсела-Гонсалес намали. До равенството се стигна в добавеното време, когато беше отсъдена дузпа в полза на домакините. С изпълнението се зае Рено Емон, който не сбърка. Реваншът е на 15 август в Амстердам, а победителят от двойката ще се изправи в плейофа за влизане в групите на Шампионската лига срещу някой измежду Славия Прага и Динамо Киев. Те също не излъчиха победител в първия си мач, който се изигра в чешката столица. Двубоят завърши 1:1, като до равенството се стигна отново от дузпа в добавеното време. В 82-ата украинският тим поведе с попадение на Бенямин Вербич. В петата минута на добавеното време беше отсъдена дузпа, реализирана от Йозеф Гушбауер.