Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Сари доволен от резултата, но не и от физическата форма на играчите си

Мениджърът на Челси Мауруцио Сари остана доволен от резултата в мача срещу Арсенал от турнира "Интернешънъл Чемпиънс Къп”, въпреки загубата с 5:6 след изпълнение на дузпи. Редовното време на двубоя, който се игра в Дъблин (Ирландия), завърши 1:1.

Челси откри резултата още в 5-ата минута, когато Антонио Рюдигер вкара красив гол с глава след центриране от корнер на Сеск Фабрегас. С попадение в 93-ата минута на Александър Лаказет "артилеристите" изравниха. През първото полувреме Петер Чех спаси дузпа, изпълнена от Алваро Мората.

"Ние проведохме първа тренировка на 16 юли, а днес на Арсенал отстъпвахме най-вече във физическата подготовка. Изиграхме отлично първо полувреме и допуснахме грешка в последната минута на мача. Но аз съм доволен от резултата", каза Сари след двубоя.

В друга среща от турнира Олимпик Лион (Франция) надигра Бенфика (Португалия) с 3:2. За победителите точни бяха Марсело в 40-ата минута, Бертран Траоре в 45-ата и Мартин Терие в 83-ата. За портигалците се разписа Пици в 59-ата минута, а пет по-късно Марсело си отбеляза автогол.

В приятелския тирнир участват 18 отбора, сред които са още Манчестър Сити, Ливърпул, Манчестър Юнайтед, Тотнъм, Барселона, Атлетико (Мадрид), Реал (Мадрид), Рома, Ювентус, Милан, Интер, Байерн (Мюнхен), Борусия Дортмунд и Пари Сен Жермен.

Всеки клуб трябва да изиграе три мача. Лидери в класирането са Арсенал и Тотнъм с по 7 точки от три двубоя, колкото има и Борусия Дортмунд, но е с по-слаба голова разлика.