Вратар спря Локо (Сф) в "Надежда"

Отборът на Локомотив (София) стъпи накриво още на старта във Втора лига. Завършилият на второ място през миналата кампания състав пропусна да победи Черноморец (Балчик), който беше 11-и през миналата година, на старта сезон 2018/2019 година. Двата тима завършиха 0:0 пред над 1000 зрители в "Надежда", а най-добрият футболист на терена беше вратарят Християн Христов, който на няколко пъти спаси вратата на гостите. Емил Виячки и Костадин Хазуров пък пропуснаха другите най-добри възможности, след като не уцелиха вратата.
Страхотно спасяване на Александър Любенов в последната минута на продължението пък дори спаси "червено-черните" от още по-голяма издънка.

74 Локомотив (София) - Черноморец (Балчик)

Тимът на Ангел Колев направи

много промени в състава през лятото, след като загуби нещастно баража за Първа лига

срещу Витоша (Бистрица).

Двата тима бяха играли за последно в столичния квартал "Надежда" на пети април, когато домакините победиха с 1:0, а голмайстор

беше Николай Цветков. Интересното е, че само Христос Контохристос и Емил Виячки от титулярите на "червено-черните" бяха сред стартовите футболисти и преди три месеца.

Гостите от Балчик, които привлякоха опитните Михаил Венков и Тодор Паланков, имаха шестима титуляри от последната си визита на стадион "Локомотив" - Христян Христов, Траян Траянов, Генади Луго, Мирослав Начев, Николай Иванов и Цветан Илиев.

Първото полувреме беше равностойно, като завърналият се при "червено-черните" Алексанър Любенов показа добър рефлекс в 32-ата минута, когато изби в ъглов удар изстрел от 20 метра на Валери Христов.

Буквално в последната минута на първата част вратарят на гостите Христов с фантастично спасяване спря Георгиос Бузукис, който стреля с глава от няколко метра. Много от играчите на двата тима сътвориха меле секунди по-късно, като се сбутаха на терена, а домакините дори искаха червен картон за противников състезател, тъй като претендираха за удар без топка.

На почивката в игра влязоха Мартин Станкев и Франк Мбарга за Локомотив, както и Александър Попов за "сините". Вратарят Любенов в 56-ата минута изби удар на Цветан Илиев, който първо тупна в земята, а след това беше на път да прехвърли юношата на Левски.

Последва хубаво спасяване на Християн Христов, който се намеси след удар на Богомил Христов с левия крак. Хазуров с глава пропусна нова добра възможност в 68-ата минута.

Венков стреля с глава след центрирането от корнер, а при следващата атака Костадин Хазуров направи сериозен пропуск. Деветката беше оставен непокрит в наказателното поле, но прати топката в аут.

В 72-ата минута грешка в защитата на Черноморец изведе Станкев сам срещу вратаря Христов, който затвори крилото и пак спаси вратата си. Секунди по-късно резервата Ахмет Хасан стреля опасно над горната греда.

Капитанът Владислав Романов проби отляво и стреля силно, но Христов за пореден път изби в ъглов удар в 74-ата минута. Бранителят Емил Виячки направи страхотен пропуск в 81-ата минута, пращайки топката в аут с глава, вместо в празната врата от няколко метра.

Георги Нетов също влезе за домакините, които търсеха гола с всички сили, въпреки че в края на мача и умората си каза думата. Това даде отлични шансове за контраатака на тима от Балчик, който пропиля две контраатаки, а в продължението на мача Любенов със страхотно спасяване изби в корнер удар с глава на Попов. Крилото беше оставен непокрит на няколко метра фронтално срещу вратата на Локомотив.

Двубоят бе наблюдаван от миналогодишния голмайстор на Локото Илия Димитров,

който отбеляза 18 попадения с тима от "Надежда"(б.а.17 за първенство и един в баража),

преди да се върне в Левски, на който донесе трите точки срещу Ботев (Пловдив) при

успеха с 1:0 на "Коматево"

.

Нападателят стиска палци за бившите си съотборници до последната минута, но и това не помогна на домакините.

Локомотив гостува на Монтана в следващия кръг, докато момчетата на Георги Иванов гостува отново в София, но този път на ЦСКА 1948.