Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

ЦСКА 1948 се спъна още на старта на Втора лига

Отборът на ЦСКА 1948 не успя да стартира с победа във Втора професионална лига. Играчите на Валентин Илиев завършиха 1:1 при гостуването на Ботев (Гълъбово). Първото попадение в сблъсъка дойде в 8-ата минута, когато Андон Гущеров се разписа в мрежата на Пламен Колев. В 56-ата минута Методи Костов се превърна в герой за домакините, след като с глава матира Емил Михайлов, а по този начин донесе точката за своя тим.

Битката започна отлично за "червените", след като Андон Гущеров реализира първия гол за тима във Втора лига. Даниел Димов пусна отличен пас към Минков, който шутира, Колев изби, но при добавката Гущера не се затрудни да вкара първия си гол за сезона.

В края на първата част Рангел Игнатов бе близо до гол, но стражът на “червените” направи уникално спасяване, а секунди след това и ЦСКА 1948 имаше шанс, който се откри пред Светослав Диков, но таранът не успя да се разпише.

Второто полувреме започна по-добре за домакините и в 56-ата минута Ботев изравни. В автор на гола се превърна Методи Костов, който с глава не остави никакви шансове на Емил Михайлов.

В 72-ата минута резервата Томислав Павлов нацели греда с удар от далечна дистанция. Две минути по-късно и Минков можеше да се разпише с глава, но крилото стреля покрай вратата. До края на срещата ЦСКА 1948 се опита с центрирани топки да изненада отбраната на Ботев, но футболистите на Людмил Киров се справиха и заслужено спечелиха точка в дербито на Втора лига.

В следващия кръг Ботев (Гълъбово) приема Кариана, а новакът във Втора лига ще посрещне Черноморец (Балчик).

БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) - ЦСКА 1948 1:1

0:1 Гущеров (8)
1:1 Костов (56)