Арсенал вкара пет на ПСЖ, добро завръщане на Йозил (видео)

С доста от основните си футболисти като титуляри Арсенал логично надви Пари Сен Жермен с 5:1 в проверка в Сингапур, която е част от турнира International Champions Cup. Французите разчитаха главно на юноши и резултатът отразява разликата в класите.

От първата минута за “топчиите” започна Месут Йозил, който дори получи капитанската лента, което явно е част от стратегията на Унай Емери да го измъкне от психологическия срив заради скандалите около отказването му от националния тим на Германия. За халфа това бяха първи минути за това лято. Той вкара първия гол в 13-ата минута и напусна терена малко след изтичането на първия час.

Влезлите след почивката Александре Лаказет (67’,71’), Роб Холдинг (88') и Еди Нкетиа (90')  реализираха другите попадения на сметката на Арсенал, а Кристофер Нкунку беше изравнил от дузпа в 60-ата минута.

Преди няколко дни в първата си проверка в Далечния Изток “топчиите” отстъпиха на Атлетико Мадрид с 1:3 след дузпи. Преди седмица пък ПСЖ загуби със същия резултат от Байерн (Мюнхен) в спаринг в Австрия.

Пиер-Емерик Обамеянг водеше атаката на англичаните, а в предни позиции бяха още нигерийският национал Алекс Иуоби и Хенрих Мхитарян.

ПСЖ е по-назад с подготовката и затова и днес пак видяхме основно юноши. Титуляри от водещите играчи бяха само Джанлуиджи Буфон, Адриен Рабио и Ласан Диара.

И двата отбора започнаха активно, но като цяло първите минути бяха за французите. В 9-ата минута Азедин Туфики стреля опасно с левия крак, но топката излезе в аут.

Лондончани отговориха с контраатака в 13-ата минута, при която Обамеянг и Йозил излязоха срещу само един защитник и Буфон, в резултат на което германецът вкара за 1:0.

Попадението се отрази върху младите футболисти на ПСЖ и те започнаха да губят почти всяко единоборство. В 23-ата минута Иуоби излезе почти сам срещу Буфон и беше на крачка от втори гол, но опитният страж спаси.

След още шест минути легендарният италиански страж отрази изстреш от упор и на Обамеянг.

В 34-ата Тимъти Уеа затрудни Лено с тежък удар от около 20 метра, но новият вратар на Арсенал изби.
Пет минути по-късно синът на славния Джордж Уеа пак беше близо до попадение.
Както и през първата част, футболистите на парижани започнаха активно и второто полувреме. Наложи се на влезлият като смяна вратар на Арсенал Емилиано Мартинес да спасява удар на 20-годишния Кристофер Нкунку.
В 60-ата минута обаче младият халф на ПСЖ все пак вкара за 1:1. Той беше точен от наказателен удар, отсъден за нарушение на Сеад Коласинак срещу Уеа.
В 64-ата минута Емери направи няколко смени накуп, като сред напусналите беше и Йозил.
Три минути след това един от влезлите на терена за Арсенал - Емил Смит-Роуи, асистира на Лаказет за втория гол - 2:1. Въпросният младок, който днес навършва 18 години, вкара красиво попадение на Атлетико в предишната проверка.
В 71-ата Лаказет беше точен още веднъж и Арсенал като че ли си подсигури победата.
До края за ПСЖ се появи дори играч на 16 години и разликата стана още по-очевидна. В 88-ата снажният защитник Роб Холдинг реализира с глава за 4:1, а в добавеното време Еди Нкетиа оформи крайното 5:1.
Любопитно беше и решението на съдиите преди началото на срещата, когато трябваше да се тегли жребий за това кой на коя врата да бъде. Този път не се хвърляше монета, а кредитна карта. Един от реферите пък толкова се радваше да види Йозил, че още в тунела си поиска автограф.

Отборите продължават с контролите, като след два дни ПСЖ го очаква двубой с Атлетико, a на 1 август Арсенал се изправя срещу Челси.

5:1 Нкетия (90)

АРСЕНАЛ: Лено, Белерин, Мустафи, Сократис, Коласинак, Елнени, Гендузи, Иуоби, Мхитарян, Йозил, Обамеянг
(след почивката влязоха: Мартинес, Рамзи, Лаказет, Холдинг, Чеймбърс, Смит-Роуи, Мкетиа, Нелсън, Майтланд-Найлс, Уилок)

ПСЖ: Буфон, Мбе Со, Жоржен, Риман, Нсоки, Диара, Нкунку, Рабио, Бернед, Туфики, Уеа

(след почивката влязоха: Ло Селсо, Баебек, Сисако, Сибоа, Загре, Фресанж, Постолаки)