Младок блесна за Ювентус срещу Байерн (видео)

Ювентус победи Байерн с 2:0 в първия си мач от предсезонния турнир "International Champions Cup". "Старата госпожа" стигна до успеха с два гола на младока Андреа Фавили, който стартира на върха на атаката на италианския шампион и остави отлични впечатления. Той порази вратата на съперника в 32-ата и 40-ата минута и така се превърна в герой за своя тим.

Срещата започна със сериозна възможност за Юве. Още в 3-ата минута Фавили бе изведен на скорост в наказателното поле и отправи удар, който бе спасен от вратаря.

След това обаче и Байерн на два пъти тества Матия Перин след изстрели на Франк Рибери и Марсел Зила, но стражът се намеси отлично и в двата случая. В 25-ата минута и Серж Гнабри отправи мощен шут и отново вратарят бе на мястото си.

Постепенно обаче италианците се окопитиха и също заредиха добри атаки. В 27-ата минута Жоао Кансело изведе Алекс Сандро на  стрелкова позиция, но от малък ъгъл бразилецът не успя да преодолее Свен Улрайх.

В 32-ата минута Юве се възползва от страхотна грешка в отбраната на Байерн и стигна до откриване на резултата. Йосип Станишич върна неразчетено към вратаря, той не успя да изчисти топката, която бе отнета от Клаудио Маркизио. Той веднага видя непокрития Фавили и му подаде около точката на дузпата, а младокът вкара в опразнената врата за 1:0.

В 40-ата минута отново Фавили бе изпуснат от защитата. Той получи дълъг пас и изскочи очи в очи с Улрайх, след което хладнокръвно реализира втори гол за своя тим.

Второто полувреме започна с натиск на Байерн. Първо в 50-ата минута удар на Окейре Врид мина покрай вратата. След това нападателят имаше още един шанс, изскочил сам срещу Перин, но вратарят самоотвержено се хвърли в краката му и блокира изстрела.

До края мачът бе накъсван от доста смени и интересните положения намаляха. Байерн отправи няколко неточни удара, като най-сериозният пропуск направи Кингсли Коман в последната минута, когато надбяга прекия си пазач, но прати кълбото над напречната греда.

В крайна сметка резултатът остана непроменен и Юве се поздрави с успеха. Следващата среща на "бианконрите" е срещу Бенфика след два дни. Баварците пък ще играят с Манчестър Сити на 29 юли.