ЦСКА-София стартира с успех, мечтан дебют за заместника на Каранга (видео+снимки)

ЦСКА-София стартира с победа над Локомотив (Пловдив) на старта в новото първенство. Червените надиграха с 2:0 Локомотив (Пловдив), който бе изгледан от около 2000 зрители на стадион "Българска армия".

Мечтан дебют за домакините направи най-новото попълнение - бразилецът Мауридес, който откри резултата в 52-ата минута. Единайсет минути по-късно друг нов футболист - Жоржиньо, вкара за крайното 2:0.

Въпреки успеха футболистите на Нестор Ел Маестро отново не се представиха на ниво и успехът дойде най-вече от появата на Едвин Джеси, който влезе на мястото на Бикел в началото на второто полувреме и с пробивите си отляво разпиля до този момент компактната отбрана на пловдивчани.

В началото домакините бяха по-активният тим и в 12-ата минута можеха да открият резултата. Тогава Жеферсон центрира отляво, Милина изпусна топката, но Жоржиньо шутира над вратата от десетина метра.

Постепенно Локомотив изравни играта, а в определени моменти дори бе по-добрият отбор, и на свой ред опита няколко далечни удара. Най-опасният от тях бе в 41-ата минута, когато Умарбаев шутира от 25 метра, но топката профуча покрай десния страничен стълб.

Това бе последната малко по-интересна ситуация и предвид липсата на чисти положения първото полувреме логично завърши 0:0.

В началото на втората част наставникът на червените Нестор Ел Маестро извърши една смяна - на мястото на Бикел се появи Едвин Джеси. Това даде резултат и в 52-ата минута ЦСКА-София откри резултата. Джеси надбяга Ангелов отляво и центрира към Мауридес, който след удар с глава откри - 1:0 за червените.

В 56-ата минута домакините бяха близо до втори гол. Малинов получи извеждащ пас отдясно и опита да намери намиращия се очи в очи с вратаря Мауридес, но Езе се хвърли на шпагат и пресече центрирането.

Секунди по-късно опасен изстрел на Умарбаев от 25 метра бе избит в корнер от Черниаускас.

В тези минути си пролича, че Локомотив рухна физически, защитата на пловдивчани започна да прави елементарни грешки и логично се стигна до ново попадение в гостуващата врата. Джеси изведе Жеферсон, който върна към Жоржиньо, крилото изпревари двама черно-бели футболисти и вкара в празната врата за 2:0.

В 72-ата минута Локо можеше да върне един гол, но непокритият Михалевич шутира високо над вратата от 6-7 метра. В ответната атака от чиста позиция в аут стреля и Жоржиньо.

В 87-ата минута пред смърфовете се откри нов шанс за гол. Буна намери непокрития Елитон, но шутът на втория от 15 метра не намери целта.

ЦСКА-СОФИЯ - ЛОКО ПД 2:0