Каранга ги започна и в Китай! Бившата звезда на ЦСКА-София с два гола в първия си мач като титуляр (видео)

Бившият нападател на ЦСКА-София Фернандо Каранга вкара два гола за новия си отбор в Китай Хенан Цзяние, който завърши 2:2 на собствен терен с Шанхай Шенхуа от 13-ия кръг на първенството.

За Каранга това беше втори мач изобщо и първи като титуляр, като и за двете му попадения асиститира сънародника му Иво Оливейра. Днес той остана на терена пълни 90 минути.

Гостите от Шанхай откриха резултата в 25-ата минута чрез Чжън Лу, но само след пет Каранга изравни, когато засече с глава центриране от корнер. Отново Шенхуа дръпна напред в резултата с попадение в 70-ата минута, а Каранга пак беше точен в 77-ата, разписвайки се с шут по земя от седем-осем метра.

Резултатът попречи на Шенхуа да се доближи до топ 3 и остава на 6-о място с 21 точки, на три от Шанхай СИПГ. Начело е Пекин Гуоан с 28. Отборът на Каранга е 14-и с 12 точки, точно над местата на изпадащите и с 2 точки пред първия застрашен Далиен Ифън.