Проливен дъжд прекрати контролата Дунав - Витоша

Изключително силен дъжд прекрати в 75-ата минута контролата на Дунав и Витоша (Бистрица) при резултат 2:2. Мачът се игра на стадион "Раковски" в Севлиево. Първия си гол с небесно-синята фланелка отбеляза Борислав Балджийски, който дойде от Монтана.

Срещата беше и последна за русенци от подготвителния им лагер в Трявна и от утре те ще се подготвят в Русе до началото на новото първенство в Първа професионална лига.Най-интересното е, че двата отбора се срещат и в 1-ия кръг на новото първенство.

Старши треньорът Малин Орачев започна проверката със следната единайсеторка: Филип Димитров, Христо Лемперов, Мартин Ковачев, Георги Динков, Божидар Васев, Красимир Станоев, Иван Коконов, Александър Александров, Борислав Балджийски, Бранимир Костадинов и Ахмед Ахмедов.

90 Дунав (Русе) - Витоша (Бистрица)

През първата част "драконите" имаха пълната инициатива на терена и създадоха доста положения пред вратата на бистричани. Още в 3-ата минута Ахмед Ахмедов остана очи в очи с вратаря на Витоша, но Николай Георгиев спаси. В 14-ата минута по-настоятелните действия на русенци бяха възнаградени с гол. Божидар Васев проби добре отляво, намери в наказателното поле Борислав Балджийски, който се освободи от защитник на бистричани, и след шута му топката попадна във вратата.

В 23-ата минута Витоша успя да стигне до изравнителен гол. Нападател на бистричани се пребори за висока топка, която стигна до Лъчезар Котев и той я изпрати във вратата на Филип Димитров.

В 55-ата минута след пробив отдясно в наказателното поле, топката бе върната назад, където Ивайло Лазаров от отбора на Витоша я посрещна и със силен шут я изпрати във вратата на Антонов, който се появи на почивката, за 1:2. В 60-ата минута Христо Попадийн и Даниел Пехливанов замениха Красимир Станоев и Бранимир Костадинов. Пет минути по-късно Преслав Петров влезе на мястото Божидар Васев.

В 70-ата минута топката се задържа около вратата на Витоша. Стигна се до корнер. След неговото изпълнение Ахмед Ахмедов се оказа най-съобразителен в наказателно поле и изравни резултата - 2:2. Няколко минути след това двубоят окончателно бе спрян заради изключително силния дъжд изсипал се над Севлиево.