Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Джагоарс взе златото във всички категории на Jago Inter Cup IV

За четвърта поредна година се проведе международният турнир по футбол на маса Jago Inter Cup IV - 2018 с ранг Pro Tour. Организатор и домакин на събитието бе благоевградския клуб "Милениум Ийгълс съвместно с Българската джаги федерация (БДФ). Състезанието протече в рамките на три дни (01.06-03.06.2018г) в  спортната база на СК „Милениум Ийгълс“ – Cornwall Stadium, Благоевград. На четири официални маси - Леонхарт, Бонзини, Роберто спорт – TOP Speed, Гарландо по правилата за мулти-тейбъл на ITSF (Международната федерация по футбол на маса) над 40 състезатели от повечето лицензирани клубове в страната премериха сили в различни официални дисциплини.

СК „ДЖАГОАРС” спечели отново най-много медали в турнира. Този път клуба реализира рекорден успех като завоюва златото във всички дисциплини по единици. При Отворените единици най-добър резултат реализира многократният шампион Станислав Георгиев, следван от Денис Бисеров, а трети стана Николаус Щраке. При жените отново шампион е Екатерина Атанасова (JAG), второто място извоюва Александра Новкова (Storm Riders), а за първи път с много добра игра в челната тройка влезе и Полина Манджукова (JAG).

В категорията Open Doubles победители станаха Еуджен Думитреску и Станислав Георгиев (JAG). Втори се класираха Михаил Христов (SR) и Красимир Димитров (NS), а третата позиция заеха Димитър Филипов(JAG) и Данаил Златаров (NS). При жените първото място извоюваха Екатерина Атанасова и Албена Кертова, втори станаха Румяна Шушулова (SR) и Виктория Григорова (SR), а третото място заеха Полина Манджукова (JAG) и Станислава Стайкова (JAG). В дисциплината Junior singles класирането беше следното: 1. Марио Томов 2. Методи Латинов 3. Димитър Марков.

При смесените двойки класирането завърши с първо място за Александра Новкова (SR) и Данаил Златаров (NS), следвани от Екатерина Атанасова (JAG) и Марио Томов (JAG), а трети станаха Станислав Георгиев (JAG) и Деметра Блажева (SR). В дисциплината Classic doubles, победители станаха румънският състезател Еуджен Думитреску и джагоарът Станислав Георгиев, следвани от Марио Томов (Jagoars) и Денис Бисеров (Ninja Seagulls). Трети завършиха състезателите от варненския клуб Ja-Ra Николаус Щраке и Матей Минчев.  В случайните двойки класирането изглеждаше така: Станислав Георгиев (JAG) и Матей Минчев (Ja-Ra) - първи, Иван Йовчев (JAG)  и Николаус Щраке (Ja-Ra) са втори, Иво Пиларски (JAG) и Красимир Димитров (NS) – третата класирана двойка.

Победителите бяха наградени с купи, медали и паричен награден фонд, а всички участници получиха точки за международната ранглиста.  Специалната награда бе връчена и на домакина на събитието Иво Пиларски, създател на клуб „Милениум Ийгълс“.

Следващото голямо събитие, организирано с подкрепата на Българската Джаги федерация е Sofia Grand Masters XI, което ще се проведе на 05-07.10.2018г.