Победната серия на Локо (М) приключи в Казан (видео)

Отборите на Рубин и Локомотив (Москва) не успяха да се победят в среща от 14-ия кръг на руското първенство. Мачът в Казан завърши без голове и шампионите отстъпиха второто място на Краснодар, който по-рано днес се разправи с новака Енисей с 3:0.

Локо не създаде почти нищо пред вратата на домакините и остана само с 3 победи от последните си 16 гостувания на този съперник. Казанци имаха едно-две голови положения, пропуснати от Сардар Азмун. Тимът на Курбан Бердиев е 6-и в класирането с 20 точки.
Преди този мач Рубин имаше само две загуби и цели осем равенства - повече от всички отбори в Премиер лигата. Локомотив пък записа пет оредни победи и се изкачи на второ място в класирането. "Железничарите" знаеха, че ги чака много тежък двубой, най-вече заради умората след гостуването на Порто в Шампионската лига.

Фьодор Смолов, който действаше на върха на атаката на Локо, започна активно. По левия фланг в атаките често се включваше възстановеният от контузия Мачей Рибус.
До средата на първото полувреме владението на топката беше 72% в полза на шампионите, но те така и не успяваха да излязат на стрелкова позиция. Същото се отнасяше и за футболистите на Курбан Бердиев, които нямаха никакво намерение да рискуват и предпочитаха да стоят дълбоко в собствената си половина. До почивката имаше само един интересен момент, но ударът от фаул на Алексей Миранчук излезе в аут.

През второто полувреме Смолов бързо се поизмори и отстъпи място на Едер. Мачът продължи да е равностоен и без почти никакви опасни положения. В 57-ата минута братята Миранчук имаха възможност да разгърнат бърза контраатака, но комбинацията не се получи. В 60-ата Фьодор Кудряшов стреля силно, но топката рикошира в защитник на Локо. След изпълнението на корнера Сардар Азмун отправи удар, спасен от Гилерме.

Последният четвърт час премина с много напрежение, но предпазливостта отново взе връх. Чак в 93-ата минута Азмун можеше да се превърне в герой за Рубин, но отново Гилерме показа класа и съхрани нулевото равенство.

След паузата за националните отбори Рубин ще гостува на Анжи, а Локомотив приема Урал.