Куп пропуски във Валядолид (видео)

Отборите на Валядолид и Ейбар завъртяха 0:0 в ранен мач от 12-ия кръг на Ла Лига. Срещата беше изпъстрена с голови възможности, но така и не падна гол. И двата тима запазват позиции в средата на класирането, като “бяло-виолетовите” са малко по-високо и временно се изравниха по точки с Реал Мадрид.
Публиката на “Хосе Сорийя” видя силно полувреме за домакините с ясни идеи особено в началните минути. Към края на полувремето гостите от “Ипуруа” тръгнаха по-уверено напред най-вече благодарение на активния Фабиан Ореяна.
След почивката стана още по-опасно за двамата вратари. В 67-ата Марк Кукурейя открадна топката и изведе сам Шарлиз, който направи голям пропуск. В 80-ата резервата на “бяло-виолетовите” Даниел Верде отправи превъзходен изстрел с левия крак и топката облиза гредата. В 90-ата Кико Оливас направи нов пропуск пред вратата на баските.