Барса отегчи с безидейност срещу третодивизионен тим, но измъкна победата (видео)

Отборът на Барселона спечели с 1:0 при гостуването си на тима от Сегунда “Б” (трета дивизия) Културал Леонеса в първа среща от 1/16-финалите за Ла Копа. Четирикратният пореден носител на трофея игра без основното си ядро футболисти, а техните заместници не показаха почти нищо в нападение. Все пак Клеман Лангле донесе успеха с попадение в 90-ата минута.
Ернесто Валверде заложи почти изцяло на резерви и момчета от дублиращия тим. Стомилионният Усман Дембеле и Малком получи шанс за изява заедно с позабравения Денис Суарес. Центърът на защитата беше изграден от юноши - Чуми и Куенка.
Срещата започна с очакван натиск на гостите от “Камп Ноу”, който бързо отмина и домакините овладяха инициативата. В осмата минута Артуро Видал се забърка в лек скандал с противников футболист след въздушен дуел. Съдията реши да се ограничи само с устни забележки. В 12-ата домакините създадоха брилянтна възможност за откриване на резултата. Нелсон Семедо загуби пред наказателното си поле и Селу отправи прецизен удар по диагонала, но вратарят Яспер Силесен спаси по превъзходен начин, избивайки в корнер.
Каталунците продължаваха да не стигат до вратата на третодивизионния си съперник. В 25-ата домакините организираха нова опасна атака. Селу финтира Миранда, навлезе в наказателното поле, но успоредният на голлинията пас не се получи. В 33-ата Валверде трябваше да направи принудителня смяна заради травма на Сержи Сампер. Две минути по-късно Малком и Мунир Ел Хадади разиграха добре пред наказателното поле, но отново не се получи удар поради неточен последен пас. За цялото първо полувреме "лос кулес" така и не създадоха нещо, приличащо на голово положение.
И след почивката вялата и безидейна игра на Барса продължи. Домакините по-често стреляха към вратата, а атаките на “блаугранас” много рядко стигаха наказателното поле на противника. В 52-ата Ортис насочи в ръцете на Силесен след грешка при изнасянето на топката. В 63-ата Дембеле реши да шутира от далечен пряк свободен удар и прати топката няколко метра над гредата.
В 71-ата каталунците най-сетне отправиха точен удар, макар и не дотам опасен. Аленя шутира от 21 метра и вратарят не изпита особени трудности. Две минути по-късно Дембеле се измъкна от засадата, но не съумя да овладее висока топка при далечно подаване. В рамките на 75-ата футболистите на Културал Леонеса на два пъти бяха близо до попадение. След изпълнение на корнер топката се отби от близката греда, а след това Саул шутира от дъгата и се наложи Силесен да избие в корнер, като изстрелът беше много силен и топката влизаше под напречната греда.
В 86-ата топката падна на крака на Мунир и нападателят заложи на силата от 12-ия метър, стреляйки ненужно високо. В 90-ата “синьо-червените” все пак стигнаха до попадение. Дембеле центрира в наказателното поле и там резервата Клеман Лангле се отскубна и вкара с глава, насочвайки в близкия ъгъл до гредата - 0:1. Голът дойде след силно оспорвано от домакините нарушение на Артур. В последните секунди на добавеното време Денис Суарес шутира много близо до далечната греда.