Фулъм изпусна победата, но засега се отлепи от дъното (видео)

Фулъм пропусна възможността да запише трета победа в Премиър лийг от началото на сезона, след като завърши 1:1 с Уулвърхамптън на "Крейвън Котидж" на "Боксинг дей". Райън Сесеньон (74') даде преднина на домакините, но пет минути преди края на редовното време Роман Саис изравни резултата. Със спечелената точка Фулъм все пак успя да се измъкне от последното място, изпреварвайки Хъдърсфийлд.

Клаудио Раниери бе предприел една рокада в сравнение с нулевото равенство с Нюкасъл. Абубакар Камара започна вместо Том Кеърни. Морган Гибс-Уайт замени Рубен Невеш в стартовия състав на Нуно Еспирито Санто.

В 13-ата "вълците" можеха да получат дузпа заради игра с ръка на Одой. Сигнал обаче не последва. В 32-рата минута имаше нова подобна ситуация. Този път в наказателното поле на гостите след игра с ръка на Дохърти, но Андре Маринър отново не отсъди нищо. Иначе гостите стартираха малко по-активно в първите минути, но след това Фулъм започна да атакува по-опасно, като най-деен бе Александър Митрович. Най-чистата възможност, която се откри през сърбина, бе в 40-ата минута, когато той премина покрай Боли и Коади и стреля от точката за изпълнение на дузпа, но Патрисио излезе напред и спаси.

В 74-тата минута Митрович спечели нарушение в половината на гостите. Топката бе центрирана към наказателното поле, където Кеърни свали с глава. Патрисио изпревари Одой, но след това кълбото стигна до Сесеньон, който стреля през купа от играчи. Някой от бранителите изчисти зад голлинията, но технологията показа, че попадението е факт.

В 85-ата "вълците" изравниха. Моутиньо пусна към Кавайеро, който центрира ниско в наказателното поле. Елдер Коща засече на далачната греда, получи се рикошет в Брайън, след което Саис довкара.

В самия край удар на Митрович бе изчистен пред голлинията от Коади.

Фулъм има 11 точки - с една повече от Хъдърсфийлд. Уулвърхамптън е на девета позиция с 26 пункта.