Лестър нанесе нов тежък удар на Ман Сити (видео)

Манчестър Сити допусна втора загуба в рамките на пет дни. Отборът на Пеп Гуардиола отстъпи с 1:2 при гостуването си на Лестър и вече изостава със седем точки от лидера Ливърпул. "Гражданите" дори са трети в класирането, след като Тотнъм ги изпревари. Сити допусна само две загуби в първенството през миналия сезон, а сега допусна три в последните си три шампионатни срещи.

Бернардо Силва даде преднина на Ман Сити още в 14-ата минута, но много бързо Олбрайтън изравни. Гостите сякаш контролираха мача, но в края на първото полувреме "лисиците" пропуснаха няколко положения, а в 81-ата минута Рикардо Перейра донесе победата на тима на Клод Пюел. В края на срещата Фабиен Делф получи червен картон за остро влизане.

Нещата изглеждат далеч по-розово за Лестър на фона на различните цели. Тимът е седми с актив от 28 точки, като записа втора поредна впечатляваща победа, след като преди няколко дни спечели срещу Челси на "Стамфорд Бридж".

Кевин Де Бройне започна като титуляр за първи път в мач от Висшата лига през този сезон. Белгиецът бързо показа, че не е загубил от качествата си в период, в който се възстановяваше от контузия. Той бе в основата на атаката за първия гол в двубоя. Де Бройне намери Агуеро, а аржентинецът с великолепно подаване изведе Бернардо Силва сам срещу Шмайхел. За халфа не бе проблем да прати топката покрай вратаря и да даде аванс на Сити още в 14-ата минута.

Отборът на Гуардиола владееше топката в големи периоди и имаше контрол върху случващото се на терена. Лестър обаче имаше идеи как да се противопостави. Пет минути след първия гол в мача домакините изравниха. Блестяща контраатака завърши с прекрасно центриране на Варди към Олбрайтън и технично насочен удар с глава за 1:1.

"Лисиците" бяха предоставили инициативата на съперника, но гостите не стигаха често до добри ситуации за гол. Де Бройне се отличаваше с погледа си върху играта. В 36-ата минута той изведе Сане на отлична позиция в наказателното поле. Германецът намери Агуеро, но топката бе зад него и ударът му бе над вратата. Секунди по-късно отново Де Бройне намери Сане. Ъгълът бе малък, Льорой стреля покрай Шмайхел, но Магуайър изби пред голлинията.

Последваха няколко минути натиск на Лестър, които обаче не доведоха до гол. Първо Варди стреля, след това Едерсон се справи с удар на Мадисън, а накрая Чудхури се озова на отлична позиция, след удара му топката се озова близо до голлинията, но бе изчистена. Малко по-късно Мадисън пропусна още една възможност.

Липсата на контузения Фернандиньо се отразява сериозно на играта на Сити. Без него защитата на тима изглежда уязвима и на няколко пъти Лестър успя да я преодолее, но не успя да се възползва от това.

След почивката "лисиците" бяха добре организирани и рядко допускаха опасности пред вратата си. Тимът на Гуардиола не изглеждаше достатъчно агресивен и нямаше толкова идеи в нападение. Сане и Стърлинг бяха обезличени, а Серхио Агуеро също нямаше ден, като отправи няколко много неточни изстрела. Де Бройне, който изигра добър мач, бе сменен в 70-ата минута от Давид Силва, който се завърна на терена, след като се възстанови от контузия.

Контраатаките на Лестър, макар и по-рядко организирани през втората част, носеха по-голяма опасност от атаките на съперника. Тимът на Клод Пюел чакаше своя момент и той дойде в 81-ата минута. Тогава след ъглов удар Сане изчисти топката на крака на Рикардо Перейра, а бранителят със страхотен изстрел не остави шансове на Едерсон.

Играчите на Сити изглеждаха обезверени, а минута преди края останаха и човек по-малко. Фабиен Делф получи червен картон, след като влезе остро в крака на Перейра.

ЛЕСТЪР - МАН СИТИ 2:1
0:1 - Бернардо Силва (14)
1:1 - Олбрайтън (19)
2:1 - Перейра (81)