Детинска грешка и ВАР провалиха Лацио в Бергамо (видео)

Отборът на Лацио загуби с 0:1 гостуването си на Аталанта от 16-ия кръг в Серия “А”. “Орлите” нямаха никакъв късмет в този двубой, като допуснаха гол във вратата си още в 1-ата минута след детинска грешка в отбрана, а в добавеното време пък тяхно попадение не бе зачетено след намесата на системата ВАР. В същото време обаче Аталанта изигра доста силен мач и взе ценни три точки, като героят за домакините бе Дуван Сапата, който отбеляза единственото попадение в срещата.

Двубоят започна ужасяващо за Лацио. Още в 1-ата минута Робин Госенс напредна по лявото крило и центрира в пеналта, там двама защитници на Лацио действаха неразчетено и Стефан Раду буквално подари топката на Дуван Сапата, който отблизо я прати във вратата за 1:0.

Само няколко минути по-късно колумбийският таран имаше още една добра възможност да удвои резултата, но Томас Стракоша спаси.

След това пък Лацио взе инициативата до края на полувремето и създаде няколко голови положения, като Чиро Имобиле пропусна две страхотни възможности, а в края на частта и изстрел с глава на Сергей Милинкович-Савич бе спасен от вратаря.

В началото на втората част отново Аталанта започна по-добре с две опасности пред Стракоша. След това отново гостите опитаха да натиснат в търсене на изравнително попадение, но те така и не успяха да създадат реална голова опасност и да поставят под напрежение Етрит Бериша.

В добавеното време Лацио все пак отбеляза гол чрез Франческо Ачерби, който обаче впоследствие бе отменен от съдията Даниеле Орсато след консултация със системата ВАР, като повторенията показаха, че защитникът е бил в засада.

Така победата отиде на сметката на Аталанта, като тимът излезе на 6-ата позиция с 24 точки. Лацио пък е едно място по-нагоре на 5-ата позиция с 25 точки.