Рен спечели битката с Астана за второто място (видео)

Отборът на Рен постигна победа с 2:0 над гостуващия Астана в директен сблъсък за втората позиция в група К на Лига Европа. Исмаила Сар донесе победата за французите с два гола (68’, 73’).

Домакините бяха по-добрият тим и си заслужиха успеха.
В 68-ата минута те получиха правото да изпълнят дузпа за фаул срещу Сар в противниковото наказателно поле. Заелият се с изпълнението й Бенджамин Буриго нацели лявата греда, но именно Сар дотича и с добавка откри резултата в полза на своя отбор. Отново той беше точен  пет минути по-късно, когато мощният му шут от далечно разстояние попадна точно под напречната греда.

Така Рен се добра до второто място в групата с актив от 9 точки и се класира за елиминациите на турнира. Там ще играе и първият Динамо (Киев), завършил с 11 пункта. Астана остана трети с 8 точки, а последен е Яблонец с 5.