Евандро пак герой за ЦСКА-София, грандиозен гаф провали Славия (видео+галерия)

ЦСКА-София постигна първа победа в първенството! Това се след успех с 2:1 над Славия в мач от третия кръг на efbet Лига, който се игра на стадиона на белите.

В герой за червените, както и срещу Осиек, се превърна Евандро. Бразилецът влезе в игра при резултат 1:0 в полза на белите след гол на Янис Карабельов (60) и с две попадения в 69-ата и 87-ата минута осигури трите точки за своя отбор.

С огромна заслуга за обрата бе и бялата отбрана. За първия гол на Евандро изключително груба грешка направи Димитър Велковски. Защитникът дриблираше с топка в крака пред собственото си наказателно поле, изчака Али Соу да го приближи и позволи на червения нападател да му отнеме топката, чуквайки я към намиращия се около точката на дузпата Евандро и бразилецът успя да изравни.

При второто попадение пък рикошет в крака Христов се получи като голово подаване към Евандро, който нямаше как да сбърка на метър пред празната врата.

За този мач наставникът на гостите Люпко Петрович извърши няколко промени в сравнение със състава, който започна преди няколко дни срещу Осиек, но отново заложи на схемата 3-5-2.

Атаката поведе Али Соу, но негов партньор до 61-ата минута не бе Евандро, а новото попълнение Тони Уот. Сред 11-те място намериха талантът Валентин Антов, който замени Кристиан Малинов, и Божидар Чорбаджийски.

98 Славия - ЦСКА-София

През първия четвърт час червените бяха далеч по-активният тим, но не успяха да създадат нещо по-сериозно пред бялата врата. Последваха два опита за изстрели на Соу и Тиаго, но първият излезе в аут, а този на халфа в 23-ата минута бе блокиран от Дюлгеров.

В 27-ата минута Славия организира първата си опасна атака. Тасевски преодоля съперник в центъра на терена, преодоля с топка в крака повече от 30 метра и намери непокрития отляво Кирилов, но нападателят на белите центрира крайно неточно, а от тази позиция можеше дори да стреля.

Четири минути по-късно Жеферсон стреля от фаул, отсъден за нарушение на Тасевски срещу Фабрини, но в аут.

В 35-ата минута Дюлгеров стреля от 30 метра и шутът изглеждаше безопасен, но Черниаускас неочаквано изпусна топката и за малко не подари гол на някой от притичалите Кирилов и Чунчуков. В крайна сметка обаче вратарят се хвърли повторно и улови пред краката на двамата бели нападатели.

В 44-ата минута червените създадоха единственото си опасното положение за първата част. Тони Уот изведе с дълъг пас включилия се от задна позиция Тиаго. Халфът овладя топката и стреля от границата на наказателното поле, но Георгиев изби в корнер.

Второто полувреме започна равностойно, но пет минути след почивката ЦСКА-София пропиля отлична възможност да открие резултата. Уот се пребори за висока топка след дълго подаване на Антов, тя попадна в набралия скорост Соу, таранът стреля останал очи в очи с Георгиев, но вратарят на белите изби.

Така се стигна до 60-ата минута, в която Славия поведе с първата си опасна атака за втората част. Кирилов овладя топката отляво, навлезе навътре и отправи великолепен фалцов шут от границата на наказателното поле, който се отби в лявата греда, а при добавката Карабельов нямаше как да сбърка и вкара в празната врата за 1:0.

В 64-ата минута белите за малко не вкараха за втори път след топовен шут на Дюлгеров от над 25 метра, който профуча покрай горния десен ъгъл на червената врата. Гостите отговориха с опасен шут на Тиаго, преминал над напречната греда.

Преднината на Славия не се задържа дълго, тъй като червените изравниха чрез Евандро в 69-ата минута след грешка на Димитър Велковски. Защитникът овладя топката пред наказателното си поле, изчака Али Соу да дойде при него и да му я отнеме, а имаше достатъчно време да изчисти или да върне към вратаря. Така таранът на гостите я отклони към Евандро, който вкара хладнокръвно останал сам срещу вратаря.

В 74-ата минута домакините като по чудо отново не излязоха напред в резултата. След пореден пробив на Кирилов отляво последва центриране към непокрития Чунчуков, който стреля с глава от 4-5 метра, но топката се отби в гърба на Чорбаджийски.

В ответната атака Кери шутира опасно по земя, но Георгиев улови.

В 81-ата минута Велковски отново не реагира по най-добрия начин и отклони топката към Евандро. Последва силен удар на бразилеца от удобна позиция, но високо над вратата.

По-настойчивата игра на ЦСКА-София в заключителната част на мача даде резултат в 87-ата минута, когато червените осъществиха пълен обрат. Андреа Христов се хвърли на шпагат, за да блокира центриране на Греъм Кери отляво. Топката рикошира в крака на белия бранител и в крайна сметка това се получи като отличен извеждащ пас към Евандро, който вкара от метър в празната врата за крайното 2:1 за ЦСКА-София.

СЛАВИЯ - ЦСКА-СОФИЯ 1:2