Нова "червена" победа в дербито! ЦСКА - София съкруши Левски с 3 гола през първото полувреме - на живо с отзивите

Наполи нанесе троен удар на Ливърпул

Наполи нанесе тежка загуба на Ливърпул с 3:0 в приятелска среща, играна в Единбург. Пред около 65 000 зрители, повечето от които фенове на мърсисайдци, тимът на Карло Анчелоти напълно надигра европейски клубен шампион и заслужено стигна до успеха. Инсиние и Милик се разписаха през първото полувреме, а Юнес след почивката.

Италианците взеха частичен реванш за загубите от "червените" през миналия сезон. Преди около година те паднаха с 0:5 в контрола, а след това отпаднаха от Шампионската лига след загуба с 0:1 на “Анфийлд” в мач от груповата фаза.

Това бе първата контрола на европейска земя за мърсисайдци след турнето в Съединените щати. Там "червените" допуснаха две загуби - от Борусия Дортмунд (2:3) и Севиля (1:2), като записаха и едно равенство - 2:2 със Спортинг. Днешната загуба доста ще притесни привържениците на Ливърпул. След седмица на тима му предстои двубой с Манчестър Сити за "Къмюнити Шийлд", а след две седмици започва сезонът във Висшата лига. Клубът не направи сериозни трансфери, като единствените нови са двама млади футболисти, а Юрген Клоп няколко пъти заяви, че няма да се дават големи суми за нови попълнения.

Срещата бе специална за левия бек на Ливърпул Анди Робъртсън, който е капитан на националния отбор на Шотландия и имаше възможност да играе пред родните си фенове. Именно той създаде първото положение в мача. Негово центриране бе засечено от Ориги, но топката мина встрани от вратата.

В отсъствието на нападателното трио Салах, Мане и Фирмино, Окслейд-Чембърлейн и Вайналдум играеха в по-предни позиции. Мърсисайдци владееха повече топката, но контраатаките на съперника носеха повече опасности. Симон Миньоле трябваше да се намесва на два пъти. Той първо се справи с удар на Верди, а след това отрази отлично изстрел на Мертенс от фаул. Играчът на Наполи насочи топката прекрасно към долния ляв ъгъл, но неговият сънародник успя да се намеси.

В 17-ата минута Лоренцо Инсиние откри резултата. Той проби и с хубав удар прати топката извън обсега на вратаря. След попадението Клоп размени ролите на някои от футболистите, като халфовете промениха позициите си, но в играта на тима нямаше ритъм. В атака не се създаваше нищо, а в отбрана се появяваха пролуки. Така се стигна до второ попадение във вратата на Миньоле. Инсиние с остро центриране намери Милик, който засече топката към мрежата.

Тимът на Карло Анчелоти се чувстваше доста комфортно в тези минути. Към края на полувремето попадение на Вайналдум бе отменено поради засада. Холандецът бе около три метра зад защитата на Наполи, когато получи топката.

Ливърпул опита да вдигне темпото в началото на втората част, но резултатът бе нов гол във вратата на мърсисайдци. Защитата на "червените" отново имаше сериозни проблеми. Инсиние стреля, Миньоле изби, но Амин Юнес нямаше проблеми при добавката и преднината на Наполи набъбна на три гола.

Мърсисайдци търсеха гола, но идеи в атака липсваха. Положенията пред Миньоле пък не приключиха. Вратарят успя да предотврати ново попадение след опит да Милик да го преодолее. В 79-ата минута дебют за европейския клубен шампион направи 16-годишният Харви Елиът, чието привличане бе обявено днес от клуба.

Хисай можеше да си отбележи автогол, но вратарят на италианците Мерет показа рефлекс и отрази. Стражът се справи отлично и с изстрел на Хари Уилсън към края.

ЛИВЪРПУЛ - НАПОЛИ 0:3
0:1 - Инсиние (17)
0:2 - Милик  (29)
0:3 - Юнес (52)