Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Измъчена победа за Андерлехт, Брюж се доближи до лидера Генк (видео)

Представянето на Андерлехт от началото на сезона е пълен провал, но снощи тимът на Фред Рутен постигна важна победа с 2:1 срещу Ойпен и се изкачи на пето място в класирането. Домакините губеха на почивката след гол на Мамаду Фол в 31-ата минута, но за четвърт час направиха пълен обрат. Яри Вершаерен с хубав удар в далечния ъгъл на вратата се разписа за 1:1, а Иван Сантини с глава след центриране на Иван Обрадович донесе трите точки на Андерлехт.

Брюж скъси изоставането си от лидера Генк на 4 точки. Победата с 2:1 при гостуването на Остенде дойде през второто полувреме, когато Ханс Ванакени Уески реализираха отсъдените в полза на Брюж две дузпи.

Начело в белгийското първенство е Генк с 41 точки, Брюж има 34, а трети е Антверп с 42. Четвъртият Стандард (Лиеж) е с 40 точки, следват Андерлехт и Гент с по 37.