ЦСКА-София с тежко поражение от 9-ия в Унгария

ЦСКА-София загуби с 1:3 втората си проверка в Испания, която бе срещу Академия Пушкаш. Унгарците, които заемат 9-ото място в местното първенство, поведоха с 3:0 след попадения на Арабули (54), Латифи (62) и Трайковски (65), а Тиаго отбеляза почетен гол в 81-ата минута.

Наставникът на червените Ел Маестро пусна в игра всичките си футболисти без закъснелия за подготовката Жеферсон, контузения талант Мартин Смоленски и Мауридес, който е пред трансфер в Рапид (Виена).
Двата отбора си размениха по едно положение в началните минути. Първо Черниаускас спаси шут на унгарски футболист, а в 6-ата минута Чорбаджийски стреля с глава след центриране на Пинто, но стражът на Академия Пушкаш улови.

В 10-ата минута Черниаускас направи отлично спасяване след шут на Арабули. Десет минути по-късно Джеси проби и центрира към Енрике, който стреля с глава в аут. В 26-ата минута и Перейра опита да реализира, но ударът му излезе в аут.

В 40-ата минута Черниаускас за пореден път се намеси обещаващо след опасен далечен шут на Кнежевич. Това бе последната по-опасна ситуация за първата част, която завърши при 0:0.

Унгарците откриха резултата в 54-ата минута. Автор на попадението стана Арабули, възползвал се от неразбирателство в червената отбрана. Само осем минути по-късно Академия Пушкаш вкара втори гол, когато Латифи материализира отлична атака на своя тим.

В 65-ата минута резултатът набъбна на 3:0. Унгарците изпълниха корнер, последва разбъркване, след което Трайковски овладя топката и я прати за трети път в мрежата на ЦСКА-София.

В 73-ата минута Кирил Десподов преодоля няколко противникови футболисти и стреля, но ударът му се отби в крак на бранител и излезе в корнер. Седем минути по-късно футболист на унгарците опита да отбележи със задна ножица, но стреля в аут.

Само 60 секунди по-късно, в 81-ата минута, ЦСКА-София върна едно попадение. Евандро изведе Тиаго сам срещу вратаря и португалецът оформи крайното 1:3.

ЦСКА-СОФИЯ - АКАДЕМИЯ ПУШКАШ 1:3