"Вълци" и "лисици" се захапаха здраво, но в крайна сметка Уулвс ликува след седем гола (видео)

Лестър и Уулвърхамптън изиграха един от най-зрелищните мачове от началото на сезона в Премиър лийг, като в крайна сметка "вълците" победиха с 4:3 на "Молиню", нанасяйки трета поредна загуба на тима на Клод Пюел. Диого Жота (4', 64', 93') стана първият играч на Уулвърхамптън, който отбелязва хеттрик във Висшата лига, а Райън Бенет (12') също се разписа за домакините. Лестър на два пъти изравняваше след попадение на Демарай Грей (47'), автогол на Конър Коади (51') и точен удар с глава на Уес Морган (87'), но това се оказа недостатъчно.
Нуно Еспирито Санто бе направил две промени - Роман Саис започна в защитната формация за сметка на контузения Вили Боли. Рубен Винагре замени Мат Дохърти в халфовата линия.

Харви Барнс стартира за първи път като титуляр във Висшата лига, след като наемът му в Уест Бромич бе прекратен преждевременно. Дани Симпсън и Демарай Грей също бяха титуляри.

Двубоят започна перфектно за домакините. Още в третата минута Шмайхел спаси много добър удар на Невес. Секунди след това отбраната на Лестър не се справи добре, Моутиньо центрира отдясно, а  Жота засече от въздуха - 0:1. Само осем минути по-късно Уулвс удвои преднината си. Този път Бенет засече с глава центриране на Моутиньо от корнер.

Почивката се отрази добре на гостите и Лестър се върна много бързо в мача. Първо, в 47-ата минута, Варди се пребори за една топка в центъра, след което изведе Грей. Крилото бързо проби отдясно и стреля в далечния ъгъл, намалявайки преднината на "вълците". Четири минути след това удар на Барнс рикошира в Коади и излъга Руи Патрисио. Попадението бе записано като автогол на бранителя - 2:2.

Диого Жота отново изведе домакините напред в 64-тата минута, когато получи страхотен извеждащ пас от Невес, овладя на гърди и стреля покрай Шмайхел.

Това обаче не бе всичко. Три минути преди края Лестър отново  изравни, след като капитанът Уес Морган засече с глава центриране на Мадисън. В третата минута на добавеното време Уулвърхамптън вкара четвърти гол след серия от грешки в отбраната на Лестър. Хименес получи дълго подаване от Невес, мина зад гърба на Чилуел и намери в наказателното поле непокрития Жота, който оформи своя хеттрик.

Двата тима са съответно на осмо и девето място във временното класиране с 32 и 31 точки.