Голово реми прати Бетис напред за Купата на Краля (видео)

Отборът на Бетис стана поредният сигурен участник на 1/4-финала за Купата на Краля. Тази вечер севилци направиха ново равенство 2:2 в реванша с Реал Сосиедад на “Аноета”. Първият сблъсък между двата тима също не излъчи победител, като преди седмица срещата завърши 0:0. Днешното реми обаче устройваше Бетис, който продължава напред заради двата гола на чужд терен.

Гостите първи взеха преднина в мача. В 37-ата минута Лорен Морон с пета подаде за Серхио Каналес в наказателното полеи той веднага стреля във вратата за 0:1.

Баските обаче успяха да сътворят пълен обрат. В 40-ата минута при едно разбъркване след корнер топката стигна до Игор Субелдия, който с глава я отклони, след което от воле порази вратата за 1:1. В 62-ата минута пък Микел Мерино бе намерен с центриране отляво и с глава порази вратата за 2:1.

Бетис обаче не се предаде и в 69-ата минута отново възстанови равенството. Тогава топката бе центрирана остро по земя, рикошира в защитник и се озова в Лорен Морон, който отблизо бе точен за 2:2.

В самия край на мача гостите останаха в намален състав, след като Джовани Ло Селсо получи втори жълт и червен картон за бавене на времето при излизането си от игра при смяна.

В заключителните минути домакините опитаха да организират финален щурм, който обаче не донесе желания резултат и Бетис продължава напред, а Реал Сосиедад приключва участието си в турнира.