Голово шоу прати Интер на 1/4-финалите за Купата на Италия

Интер разби Беневенто с 6:2 в среща от 1/8-финалите на Купата на Италия. Домакините поведоха с гола на Мауро Икарди във втората минута на срещата. Аржентинецът бе точен от 11-метров наказателен удар. В 6-ата минута Антонио Кандрева вкара втори гол за Интер. В добавеното време на първата част Далберт направи резултата класически, а в 48-ата минута Лаутаро Мартинес вкара четвърти гол във вратата на Беневенто. В 58-ата минута Роберто Инсиние бе точен след добро изпълнение на пряк свободен удар. В 66-ата минута отново Лаутаро Мартинес се разписа, този път с крак. В 73-ата минута Бандинели вкара втори гол във вратата на "нерадзурите", а в последната минута на добавеното четириминтуно продължение Кандрева вкара много красив гол, подемайки акция от центъра, при която се справи с трима защитници. Победата изстреля Интер на 1/4-финалите в турнира за Купата, където противник на "нерадзурите" е Лацио. Срещата от тази фаза на надпреварата ще се играе в Рим на 30 януари.
Наставникът на "нерадзурите" Лучано Спалети е дал почивка да част от своите футболисти, като сериозно впечатление прави промяната на вратарския пост, където Самир Ханданович е заменен от Даниеле Падели, в предни позиции Лаутаро Мартинес действа рамо до рамо с Мауро Икарди. На пейката остават още Стефан де Фрай, заменен от Андреа Ранокия, Квадво Асамоа, Матео Политано и Матиас Весино.

Трябва да се отбележи, че това е първи мач на Андреа Ранокия през сезона. Досега защитникът не бе получавал шанс за изява както в мачовете от първенството, така и в тези от Шампионска лига. Още във втората минута на срещата Интер излезе напред в резултата с гол на Мауро Икарди.

Аржентинецът превърна дузпа в гол, а при положението, при което бе отсъден 11-метров наказателен удар, останаха сериозно съмнения дали бранителят на гостите закачи крака на Антонио Кандрева. Минута по-късно Падели трябваше да се намесва при удар на Тейо.

В 6-ата минута Интер поведе с два гола след красив гол на Антонио Кандрева. До попадението се стигна след центриране на Марсело Брозович от ъглов удар, което намери Андреа Ранокия в наказателното поле, а ударът с глава на бранителя се отби в страничния стълб. Топката попадна на крака на Кандрева, който стреля по диагонал и намери долния десен ъгъл на вратата зад Монтипо. В 34-ата минута Беневенто можеше да върне един гол, но самопожертвователна намеса на Далберт, който се хвърли пред удара на Роберто Инсиние запази преднината на Интер.

В 42-ата минута отново Роберто Инсиние осъществи добър пробив по левия фланг, при който преодоля леко Вършалко и Ранокия, а при удара му към далечния десен ъгъл Падели трябваше да плонжира. В добавеното време на първата част бразилският ляв защитник Далберт направи резултата класически. Бранителят се включи от втора позиция при атака на домакините и превърна много добър извеждащ пас на Иван Перишич в гол, пращайки топката под напречната греда.

В 48-ата минута Интер уби всякаква интрига в двубоя. Иван Перишич навлезе в наказателното поле и центриране меко към Лаутаро Мартинес, а аржентинецът с глава се разписа. В 53-ата минута Падели парира в ъглов удар силен изстрел на Роберто Инсиние. Звездата на Беневенто все пак се разписа в 58-ата минута, след като завъртя топката покрай стената на Интер при изпълнение на пряк свободен удар.

Изпълнението на брата на Лоренцо Инсиние изненада стража Даниеле Падели, който не помръдна. В 66-ата минута Лаутаро Мартинес вкара втория си гол с хубат удар с десния крак, който стражът Монтипо не успя да блокира заради слабата видимост пред себе си. В 73-ата минута Беневенто вкара втори гол във врата на Падели, а този път Бандинели успя да надскочи защитата на "нерадзурите" и да прати топката с глава в мрежата. В добавеното четириминутно продължение Антонио Кандрева вкара втория си гол след солова акция, при която преодоля трима защитници, а след това и стража Монтипо за крайното 6:2.

ИНТЕР - БЕНЕВЕНТО 6:2
1:0 Икарди (2 д)
2:0 Кандрева (6)
3:0 Далберт (45)
4:0 Лаутаро (48)
4:1 Инсиние (58)
5:1 Лаутаро (66)
5:2 Бандинели (73)
6:2 Кандрева (90+4)

ИНТЕР: Падели, Вършалко, Ранокия, Шкриняр, Далберт, Галярдини, Брозович, Кандрева, Перишич, Лаутаро, Икарди

БЕНЕВЕНТО: Монтипо, Ди Киара, Антей, Туиа, Летиция, Буонаюто, Тейо, Бандинели, Импрота, Инсиние, Кода