Борусия (Дортмунд) стартира годината със сладко отмъщение (видео)

Водачът в германския елит Борусия (Дортмунд) сложи добро начало на годината, след като записа победа в първия си мач. Вестфалци надвиха с 3:2 друг германски тим - Фортуна (Дюселдорф), в контрола от лагера в испанския курорт Марбейя. Капитанът Марсел Шмелцер донесе успеха минута преди края. Фортуна е единственият тим, който досега в Германия успя да надвие "жълто-черните".

Кевин Щьогер изведе Фортуна напред след 14 минути игра, но още до почивката Дортмунд обърна с две попадения на Максимилиан Филип. Полякът Марцин Камински изравни за 2:2 в 67-ата, преди в края Шмелцер да донесе успеха на своите.

След четири дни отборът на Люсиен Фавър ще има още проверка - срещу Фейенорд.

Първенството в Бундеслигата се подновява на 18 януари, като в първата си среща Дортмунд гостува на РБ (Лайпциг) ден по-късно.