Алекс Николов: Надявам се да се класираме за финал, имаме да защитаваме титла

Националният отбор по волейбол на България за юноши под 17 години надигра Гърция с 3:1 гейма, в последния си мач от груповата фаза на Балканиадата в София. С този успех нашите момчета завършиха като първенец в група А. Те ще срещат Турция на полуфиналите, след като Румъния се наложи над южните ни съседи с 3:2 гейма и спечели другата група В, а турците останаха втори . Младият ни национал Александър Николов, който е син на бившият ни национал Владимир Николов бе с основен принос за победата над Гърция, а ето какво каза за BGvolleyball.com волейболистът след успеха:

44 България - Гърция U17

Честита победа! На моменти гърците доста ви затрудниха, твоят коментар?

Не беше изобщо лесен мача. Започнахме добре и надиграхме съперника в първите два гейма. Но в третия допуснахме много грешки, това повлия и не можахме да затворим мача с чиста победа. В четвъртата част отново имахме трудности, но радващото е, че успяхме да се съберем, да се наложим и да спечелим мача само с един загубен гейм.

Твоят сервис определено повлия в ключови моменти, доволен ли си от изявите си?

Да. В първите две части, след равностойна игра, сервисът ми се получи и успях да вдигна отбора на крака. Доволен съм. После малко се позабавиха нещата, но в края на мача отново ми потръгна и се радвам, че успях да отбележа финалната точка и да завърша мача.

Първи сте в групата, мислите ли вече за полуфинала и финалния мач?

Да, мислим за тези срещи, подготвяме се за тях още от началото на турнира. Надявам се да победим на полуфинала и да играем във финалния спор пред родна публика. Имаме да защитаваме титла от миналата година.