Невероятно унижение за Левски! Тим от четвърта дивизия разпиля "сините" с 0:4

Буквално трагично представяне на Левски в третата проверка на тима в Австрия. Тимът на Петър Хубчев беше разбит от новака в четвърта дивизия на Германия - Тюркгюджю-Атаспор (Мюнхен) с 0:4. Това обаче е най-малкото, с което столичани се отърваха, след като в началото на втората част останаха и с човек по-малко. Причината затова е, че Янис Каргас беше изгонен след изключително опасно влизане в краката на противник.

Рабихич (26-дузпа), Лапе (57, 74) и Дзорба (60) нанизаха попаденията на германците, като нанесоха най-голямата загуба на Левски от 2010 година, когато родният гранд падна с 0:5 от Спортинг (Лисабон), но тогава бе в групите на Лига Европа.

Най-голямото разочарование за Петър Хубчев е представянето на младите, които получиха шанс за изява, но отбор новак в четвъртото ниво на Германия буквално скри топката на столичани, които допуснаха дузина положения пред своята врата до 65-ата минута, когато влязоха почти всички титуляри на Левски, а също така нямаха никаква идея какво да правят и как да се противопоставят на състава от Мюнхен. Един изцяло професионален отбор, подсилен лятото от нов треньор Райнер Маурер и 20 играчи, който последните две години печели промоция за горна дивизия и сега мечтае за Трета Бундеслига. Истината е, че липсата на класа при 26-кратните шампиони, които трудно събират качествен титулярен състав, е повече от очевадна. Проблемите в атака се видяха за пореден път, като този път "сините" дори нямаха удар във вратата за 90 минути.

Титуляр за първи път бе новият плеймейкър Франко Мазурек. Десетката на Левски и Янис Каргас бяха единствените чужденци в стартовите 11. Аржентинецът не беше готов физически, но трябва да наваксва изоставянето от своите колеги, като получи шанс за повече изява.

Както е известно, столичани допуснаха две поражения в първите си две проверки това лято. 26-кратните шампиони на България отстъпиха с 0:1 на лидера във втора дивизия на Бразилия Ред Бул Брагантино, а след това паднаха също с 0:1 от шампиона на Русия Зенит (Санкт Петербург). На втори юли във Фюген срещу първенеца на Швейцария Йънг Бойс пък е последната контролна среща на българите преди старта на сезона в Лига Европа. Именно срещу швейцарците се очаква Левски да излезе със състав, който е най-близък до титулярния.

Срещу амбицирания новак в четвърта дивизия на Германия на вратата бе Николай Михайлов, който бе капитан, докато Ивайло Найденов, Деян Иванов, Янис Каргас и Томислав Папазов бяха бранители. Мартин Райнов и Илия Юруков бяха опорните халфове, докато Станислав Иванов, Мартин Д.Петков и Франко Мазурек действаха зад Илия Димитров. Това означаваше, че цели осем играчи, които са продукт на синята школа, бяха титуляри. Единствено Райнов от българите в състава, който е левскар от дете, не е бил част от детско-юношеската школа на Левски.

Станислав Иванов имаше добра възможност в 13-ата минута, но пропусна. В 17-ата минута гредата спаси българите, след като Карл-Хайнц Лапе остана сам срещу Михайлов. Той се възползва от грешката в отбраната на столичани, като беше изведен зад защитата и с техничен изстрел нацели дясната греда.
Холц стреля опасно в 21-ата минута, а топката мина над вратата на "сините". "Червените" бяха по-активни и не позволяваха на Левски да организира добри атаки. След поредица от грешки при опит на атака на Левски се стигна до светкавична контраатака, в която Деян Иванов фаулира Рабихич в наказателното поле. Реферът посочи бялата точка, а именно Рабихич беше точен и даде аванс на тима си в 26-ата минута. Така в трети пореден мач играчите на Хубчев допуснаха гол във вратата си. По-добрата игра на Тюркгюджю продължи до края на първата част. Кирш пропусна сам срещу Ники Михайлов, опитвайки се майсторски да го прехвърли.

Левски отговори само с един индивидуален пробив на Стаси Иванов, но Димитров не се ориентира добре и не видя извеждащото подаване към него.

Втората част започна с директен червен картон на един от малкото титуляри при "сините" Янис Каргас. Гръцкият бранител влезе много остро в краката на Кирш, което предизвика малко меле на терена, а той беше пратен под душа още в 47-ата минута. Играещият много слабо състав на Левски тотално се обърка с човек по-малко, а Папазов влезе в центъра на защитата, докато нападателят Петков започна да играе като ляв защитник. Последваха близо 20 минути, в които германците вкара още два гола, едно попадение беше отменено заради засада, Ники Михайлов направи няколко спасявания, а още няколко пъти топката мина опасно покрай вратата му.

Първо гол на Дзорба с глава беше отменен. След хубава атака Лапе удвои в 57-ата минута, когато получи подаване от най-добрия на терена Рабихич. Дзорба вкара за 3:0 с глава, след като се откъсна от Илия Димитров в 60-ата минута.

В 65-ата минута в игра влязоха Рейш, Миланов, Горанов, Тиам, Паулиньо, Мариани, Костов и Кабов. "Сините" погледнаха към противниковата врата, но след поредна детинска грешка падна четвърти гол в мрежата на Михайлов. Миланов фаулира Рабихич, но "червените" изпълниха бързо нарушението и Лапе остана сам срещу вратаря на "сините", който беше безпомощен в 74-ата минута.

Шест минути преди края втори път гредата спаси Левски, като този път след центриране на Хаас.

Така Левски записа изключително тежка и унизителна загуба с 0:4. Поражението трябва да отвори очите на тези, които не виждат, че класата в отбора е изключително малка, докато амбициите на клуба прекалено големи, но и нереални с днешна дата. Хубчев обяви, че селекцията все повече закъснява, като се надява това поражение да бъде за урок на играчите му, които да извлекат поуки, а и да изградят по-силен колектив. Резултатите в контролите не са важни, но победите в тях дават самочувствие увереност, нещо което е изключително нужно на този Левски.

ЛЕВСКИ - ТЮРКГЮДЖЮ-АТАСПОР (Мюнхен) 0:4
0:1 Рабихич (26-д)