Очаквайте: Balkan Grand Prix 6

Световната №1 се срина в Париж!

Световната №1 Наоми Осака претърпя изненадващо поражение в третия кръг на тазгодишното Открито първенство на Франция. Японката, която показа колебания и в предишните си мачове в турнира, днес отпадна безславно след загуба с 4:6, 2:6 от чехкинята Катерина Синякова. Двубоят на “Сюзан Ленглен” - втория по големина корт в комплекса в Париж, продължи само 1 час и 17 минути. Осака направи 25 уинъра, но и 38 непредизвикани грешки, което се оказа решаващо. Чехкинята записа само 12 печеливши удара, но и допусна едва 13 непредизвикани грешки по пътя към най-голямата победа в кариерата си.

23-годишната чехкиня, №42 в ранглистата на WTA преди началото на турнира, за първи път достига до 1/8-финалите на турнир от “Големия шлем”. За място на 1/4-финалите тя ще спори с поставената под №14 американка Медисън Кийс или рускинята Анна Блинкова.

В първите 8 гейма нямаше пробиви, а в деветия такъв сътвори Синякова и след това със своя начален удар чехкинята взе първия сет. 21-годишната Осака поведе с 2:1 във втория сет, но чехкинята направи серия от 5 поредни гейма и сложи край на участието в състезанието на шампионката от US Open 2018 и Australian Open 2019.