Циципас елиминира шампиона Зверев в Мадрид

Защитаващият титлата си и номер 3 в схемата Александър Зверев (Германия) отпадна на четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 6,5 милиона евро. Зверев загуби от осмия поставен Стефанос Циципас (Гърция) с 5:7, 6:3, 2:6 за 2:10 часа.

20-годишният Циципас взе подаването на Зверев в 11-ия гейм по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част германецът доминираше и след пробив в осмия гейм изравни резултата. В третия сет Циципас стигна до нови два пробива и без проблеми спечели двубоя.

Гръцкият тенисист ще играе за втори път в кариерата си на полуфинал на турнир от сериите "Мастърс".

На полуфиналите Стефанос Циципас ще играе с победителя от двубоя между петкратния шампион и втори поставен Рафаел Надал (Испания) и Стан Вавринка (Швейцария).