Златан пак герой за Галакси

Шведската звезда Златан Ибрахимович отново се превърна в герой за Лос Анжелис Галакси. Таранът донесе победата с 2:1 над Реал Солт Лейк в мач от 9-ия кръг на Мейджър Лийг Сокър. Капитанът на калифорнийците изправи на крака близо 21 000 зрители на стадион "СтъбХъб Център" в 78-ата минута, когато оформи крайния резултат. 37-годишният футболист реализира отблизо след центриране отляво на Летгет, след което изрева в лицето на персоналния си пазач Онуоха. Бившият играч на Манчестър Сити по-рано беше влязъл в разправия със звездата на домакините. Преди това мексиканецът Уриел Антуна даде аванс на Галакси с първото си попадение за сезона. Това се случи в 16-ата минута, а Ибра се отличи с финт без топка, който заблуди защитата на Солт Лейк и остави Понтиус зад защитата, след което американецът намери преотстъпения от Ман Сити футболист, който прати топката в мрежата.

В 64-ата минута бранителя Тойя изравни за гостите, но само 14 минути по-късно Златан Ибрахимович отбеляза своя гол №30 в МЛС от 34 мача. Попадението е осмо за него през тази кампания от седем срещи,  а също така общо трето срещу този противник, след като през 2018 година отново в Лос Анжелис се разписа два пъти във вратата на Реал Солт Лейк.

ЛА Галакси остана на второ място с актив от 22 точки в Западната конференция. Тимът на Гийермо Скелото изостава на една от градския съперник Лос Анжелис, който е с 23 точки, но и мач повече. Реал Солт Лейк остана на седмо място в в Западната конференция с 10 точки.